Autor Wątek: Pary plus i minus  (Przeczytany 875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zamysliny

• Full Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Pary plus i minus
« dnia: 11-Kwi-2019, 14:10:26 »
Cześć. Czy jest z was ktoś w takim związku? Ja spotykam si obecnie z minusem który wie o moim plusie ale jak mówi nie boi się że się zarazi skoro ARV zacznie działać i wtedy go nie zaraze.. Ja jednak i tak się obawiam. Nie wiem jak się zachowywać jak chodzę na randki. na co się zgodzić... Z jednej strony skoro ktoś wie że mam HIV i mimo to chce ze mną coś robić to powinienem mieć wywalone jakby się zaraził ode mnie bo sam się decyduje ale z drugiej nie chce nikogo zarazić. Nawet całować się boję choć ostatnio się całował em no bo prze zsline się nie przenosi. A skąd ja mam wiedzieć np czy mi dziąsła nie krwawia. Często jak myje zeby jest w pascie krew. Słuchajcie. Jak będę niewykrywalny to nie zaraze nawet jakbym miał trochę krwi w tyłku czy z dziasel w buzi? Czy to u=u dotyczy tylko spermy?

Offline fakeaccount001

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
Odp: Pary plus i minus
« Odpowiedź #1 dnia: 13-Kwi-2019, 14:47:33 »
Generalnie jak nie bd się całował 10 min po umyciu zębów tylko jakieś 30 to będzie ok. Poza tym zmień pastę i szczotkę oraz udaj się do dentysty jeśli dziąsła Ci krwawią (u dentysty nie musisz mówić, że jesteś plus).
Niewykrywalna wiremia zmniejsza możliwość zakażenia każdym wektorem. Jeśli partner wie, to nie powinieneś się stresować. Póki nie jesteś niewykrywalny to używajcie gumek. A potem to jak tam sobie uzgodnicie. Nie stresuj się - jesteś fair wobec niego i on wie na co się pisze.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: 13-Kwi-2019, 15:51:41 »
Pozatym, niech zacznie brać PrEP
31/12/18
CD4 = 1388
VR = <30

Offline Zamysliny

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: 14-Kwi-2019, 00:51:27 »
Pozatym, niech zacznie brać PrEP
ok. Jest możliwość że od tych leków spuchla mi ppwieka? Albo w ogóle koło oka?

Offline independence

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 15-Kwi-2019, 19:42:46 »
Niewykrywalna wiremia zmniejsza bardzo ryzyko zakażenia wszystkimi drogami, ale U=U w wersji, że praktycznie nie ma ryzyka dotyczy tylko drogi seksualnej. Potwierdzono np. kilka przypadkow zakazenia dzieci przez niewykrywalne matki karmiące piersią. Myślę, że z oczywistych względów nikt nie sprawdzał jak to jest przez krew (chociaż pewnie z wykorzystaniem zwierząt by się dało)