Autor Wątek: Przeszło dziesięć lat mojej "przygody" z testami w kierunku HIV...  (Przeczytany 6310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

guest258

• Gość
Na wstępie pragnę oświadczyć, że moja aktywność na Forum z przyczyn osobistych będzie bardzo, bardzo mała (osobiste sprawy nie są w żaden sposób związane z Forum).

Moją historia testowania.

Przeszło  dziesięć lat temu  miałem ryzykowne zachowanie, seks waginalny bez prezerwatywy z kobietą. Udałem się na test prywatnie, oczywiście płatny. W prywatnej przychodni przed testem spytano mnie się kiedy było ryzyko, ja , że 3 tygodnie temu. Na to pani od testów poinformowała mnie, że mam szczęście, ponieważ dysponują najnowszymi testami 4 - tej generacji które są pewne przy wyniku UJEMNYM już po 3 tygodniach od dnia zero tj. HIV combi EIA (Antygen+Przeciwciała).
  Po paru dniach odebrałem wynik UJEMNY. Spytałem się czy wynik UJEMNY pewny. Tak pewny, usłyszałem, mamy najnowsze testy. Jako ciekawostkę dodam, że do tego testu miałem wcześniej spisane dane z dowodu osobistego.  Podkreślam test wykonałem prywatnie.

Minęło parę lat, znowu podobne ryzyko pod wpływem alkoholu, październik 2009 roku ...  Uznałem, że znowu trzeba wykonać test. Prywatnie nie szedłem, gdyż blisko mego domu ( około 100 metrów ) został nowo otwarty anonimowy punkt PKD. Udałem się tam na test 4 - tej generacji po 3 tygodniach od dnia zero. Tak, wykonają test 4 - tej generacji HIV DUO Quick badający antygen p24 i przeciwciała HIV1/2, ale muszę według wytycznych WHO wykonać potwierdzenie po 3 miesiącach, wtedy wynik UJEMNY będzie naprawdę pewny, kategorycznie przedstawił sprawę konsultant w PKD. Miałem minusa po 3 tygodniach, pomimo to ze stresu popadłem w nerwicę lękową czekając na kolejny test po 3 miesiącach ciągle obawiając się o wynik. Oczywiście potwierdzenie po 12 tygodniach dało kolejnego minusa...

Potem zacząłem się interesować się tematem testów 4 - tej generacji. Okazało się że okienko serologiczne dla testów 4 - tej generacji według producentów wynosi 3 tygodnie ( wykrywa antygen p24 i przeciwciała ).

Testy 4 - tej generacji są używane w Polsce od kilkunastu lat natomiast od paru lat są powszechnie stosowane w diagnostyce HIV. Obecnie są zmodernizowane i jeszcze bardziej czułe w wykrywaniu antygenu p24  oraz przeciwciał anty -  HIV.

Na stronie VIDAS  HIV DUO QUICK-Unikalna koncepcja testu , jest zamieszczony wykres określający okienka serologiczne testów.   Dla 4 - tej generacji jest tam 3 - tygodniowe okienko...

Źródło:

VIDAS     HIV DUO QUICK-Unikalna koncepcja testu

Z okazji  Nowego Roku 2017, serdecznie życzę dla forumowiczów wszystkiego tego co Sami chcecie sobie życzyć, spełnienia Waszych marzeń!

guest258

• Gość
Odp: Przeszło dziesięć lat mojej "przygody" z testami w kierunku HIV...
« Odpowiedź #1 dnia: 29-Sty-2017, 10:07:40 »
Sprawa nie związana z HIV. Wczoraj byłem na imieninach rodzina, znajomi na początku było miło. Po paru kieliszkach (nikt nie był kompletnie pijany, goście byli tylko trochę na  rauszu) zaczęły się komentarze polityczne. Od słowa do słowa, kłótnia wręcz awantura. Zwykli ludzie co nie żyją z polityki, jeden do drugiego zaczął ziać jadem nienawiści, wrogości.  Ja rozumiem jakby ktoś komuś zabił matkę, ojca ale w tej sytuacji o co tyle złości. Jestem zszokowany, ta niesamowita wzajemna agresja bliskich sobie ludzi.  Straszne i smutne, można mieć swoje odmienne  poglądy polityczne ale człowiek powinien być zawsze tolerancyjny,  przecież nienawiść z reguły rodzi tylko nienawiść.   Co się z ludźmi dzieje... 

guest208

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 31-Sty-2017, 19:40:19 »
Robimy offtopic. Ale jako że sam narzucasz ton w swoim wątku - pociągnę :D

Jestem w stanie zrozumieć wrogość do odmiennej strony politycznej, szczególnie, jeśli jej poglądy godzą w podstawowe wartości, którym hołdujemy. Widzę jak trudno mi nie zwyzywać moich znajomych. Widzę jak bardzo gardzę ludźmi o odmiennych poglądach i nie chce mieć z nimi do czynienia - bo te poglądy to często nie tylko kwestia organizacji podatków czy systemu wyborczego, ale także tego jak traktować innego człowieka. Tam - gdzie nie ma dla niego szacunku - trudno także o szacunek z mojej strony. 

guest258

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 31-Sty-2017, 19:59:52 »
Pamiętam jak były wybory na prezydenta Kwaśniewski kontra  Wałęsa. Dwóch moich kolegów  pokłóciło się, jeden za  Kwaśniewskim  drugi za Wałęsą, skończyło się wyzwiskami i szarpaniną.  Do dzisiaj nie rozmawiają ze sobą, minęło tyle lat od tamtej awantury o politykę...    Ci koledzy, nie są politykami, zwykli ludzie.  Jeden i drugi przyzwoity człowiek, nastawieni do siebie wrogo. 

guest258

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 03-Lut-2017, 21:50:55 »
Moi drodzy,  chcę zakończyć moją przygodę na tym szacownym Forum. Powodem są sprawy osobiste, nie związane z Forum,  bardzo pragnę jeszcze doprecyzować w moim temacie, aby do końca było wszystko zrozumiałe. Otóż "nie zabrałem zabawek" i nie poszedłem z Tego szacownego Forum do domu, ponieważ się na nikogo nie obraziłem.

Trochę się teraz otworzę dla wyjaśnienia sytuacji. Mam spore osobiste problemy rodzinne oraz zawodowe. Z tych istotnych powodów radykalnie ograniczyłem swoją aktywność na Forum co skutkuje tym, że de facto jestem gdzieś na uboczu tego Forum, jednak nie chcę by było to "wyjście po angielsku" tj. nie chcę by wyszło ukradkiem, dlatego kilka  zdań wyjaśnienia.

Mój ostatni napisany post na tym szacownym Nowym Forum nosi numer 44, na starym Forum miałem postów 3838. Od samego początku nie planowałem na Nowym forum większej aktywności ale chciałem napisać trochę od siebie w szczególności o testach w kierunku HIV.

Moja aktywność na Forum to już przeszłość, tak jest i tak pozostanie.

Drodzy forumowicze, z całego serca życzę Wam wszystkiego dobrego!!!

guest208

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 04-Lut-2017, 20:26:57 »
No to powodzenia w prostowaniu osobistych ścieżek :)

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Tępiciel głupoty i lewactwa Jestem chamem :P
« Odpowiedź #6 dnia: 13-Lut-2017, 11:15:18 »
Karolqqqq wszystkiego najlepszego.
Weź i przestań już 😂😂😂
The One and Only Dirty

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
« Odpowiedź #7 dnia: 31-Gru-2018, 10:44:21 »
Witam!

Wspomniałem już o tym parę dni wcześniej, nie wiem dlaczego nie mogłem ostatnio zalogować się pod moim nickname  tj. karolqqqq. Wszystkie moje posty na nowym forum są  obecnie  nazwane guest258.  Z braku możliwości wejścia na forum musiałem zarejestrować się pod nazwą karol4q     Mój adres email pozostał bez zmian.

Na "starym forum" moim nickem był i dalej jest karolqqqq, na nowym też moim nickem do niedawna było  karolqqqq. W związku z tym moja  prośba do Szanownej Administracji o powrót moich postów obecnie oznaczonych nickem  guest258 z powrotem do nicka  karolqqqq.

karolqqqq/karol4q/guest258

« Ostatnia zmiana: 31-Gru-2018, 11:22:43 wysłana przez karol4q »

Offline Eliska

• Administrator
  • Full Member
    • HIV INFO
« Odpowiedź #8 dnia: 31-Gru-2018, 10:52:13 »
W związku z tym moja  prośba o powrót moich postów obecnie oznaczonych nickem  guest258 z powrotem do nicka  karolqqqq.

Prośba jest niewykonalna. Konto jakimś (nieznanym mi) sposobem zostało usunięte. Być może powodem był błąd forum, który staraliśmy się naprawić by nie zaczynać od nowa z nowym forum.
Jesli padniesz ofiara falszywego przekonania o czyms to zaczynasz na sile dopasowywac do siebie kolejne elementy nawet wtedy gdy calkowicie nie pasuja.

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 31-Gru-2018, 11:05:39 »
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź na moje pytanie. Skoro są techniczne problemy to rozumiem i mówi się trudno. Tak jak pisałem nie będę już w większym stopniu udzielał się na forum (z powodów osobistych nie związanych z Forum). Czytam jednak systematycznie Nowe Forum i czasami się odezwę teraz jako karol4q.     

Serdecznie pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 31-Gru-2018, 11:45:20 wysłana przez karol4q »

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: 31-Gru-2018, 11:24:33 »
Ten niniejszy post zatwierdziłem omyłkowo...  Co najważniejsze napisałem poniżej! Zaraz wychodzę do sklepu po zakupy na Sylwestra i tak wyszło z nadmiernego pośpiechu. 

« Ostatnia zmiana: 31-Gru-2018, 11:46:59 wysłana przez karol4q »

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: 31-Gru-2018, 11:26:34 »
W ostatnim dniu Starego 2018 Roku życzę Wszystkim miłego Sylwestra,  zaś w Nowym 2019  Roku dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności!

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 14-Kwi-2019, 13:38:21 »
Za tydzień Święta, zaczęły się już przygotowania, jedni się szykują mniej, drudzy bardziej. Drodzy Koleżanki i Koledzy z tego Szacownego Forum, dla wszystkich Was bez względu na wiarę i przekonania, serdecznie życzę wszystkiego dobrego, udanego wypoczynku, zdrowych i wesołych Świąt.

Karol4q
« Ostatnia zmiana: 14-Kwi-2019, 13:43:10 wysłana przez karol4q »

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #13 dnia: 18-Maj-2019, 11:36:51 »
Kochani, jest to na tym szacownym Forum mój  500 post, chociaż ogółem na starym i nowym Forum tych postów napisałem trochę więcej około 5000 pod nickami,  karolqqqq/karol4q/guest258.  Po kilkunastu latach interesowania się testami w kierunku HIV do tej pory nie słyszałem/czytałem ani o jednym przypadku zmiany minusa w plus testu 4 - tej generacji wykonanego po 20 dniach od dnia zero (ryzyka). Oczywiście można potwierdzić minusa po 12 tygodniach, jednak nie ma już powodu do panikowania.

Serdecznie pozdrawiam