Autor Wątek: Niemcy- Ubezpieczenie w AOK  (Przeczytany 7128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeDukat

• Newbie
  • *
Odp: Niemcy- Ubezpieczenie w AOK
« Odpowiedź #15 dnia: 23-Paź-2017, 12:20:15 »
Witaj kolego.Jak chcesz rozpoczac terapie to udaj sie do Berliner Aids Hilfe przy ulicy Kurffurstendamm ,adres znajdziesz w necie.Idz do nich w ciemno przed południem ,nie musisz sie umawiac wystarczy ze powiesz Guten Morgen czy Guten Tag.Tam pracuje polski konsultant Piotr czy Paweł nie pamietam juz.On Ci wszystko objasni i wydzwoni lekarzy w okregu ,chętnych i wolnych .Warunek ,musisz byc ubezpieczony w DE.Pozdro

Offline Roxor05

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 04-Lis-2017, 20:59:01 »
Ale jak jestem zarejestrowany w AOK PLUS (SACHSEN) to mogę się normalnie w Niemczech leczyć? Nawet na Bawarii?

Wiecie gdzie w Bawarii znajdę lekarza od HIV żeby mi tabletki wydał badania zrobił? Bo mi się w tym miesiącu leki konca, a jeszcze nie mam nic zorganizowane :-/ do 21 mi wystarczy tabletek

Offline DeDukat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 05-Lis-2017, 13:05:15 »
Ja w Berlinie mam doktorową.Bayern to nie moje rewiry ;D.Ja tez w AOK zmieniłem firme ale w AOKu zostałem.Płacisz w niemczech wszystkie składki to i leczenie bez problemu ,nikt łaski nie robi.Znajdz w necie jakies centrum doradztwa czy pomocy Hiv ,zadzwoń napisz maila ,popros o polską konsultacje napewno cos wymyslą.Sporo polskich wolontariuszy tu robi i oni cie pokieruja dalej.No stres ,wszystko na spokojnie.Pozdro

Offline Roxor05

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 17-Lis-2017, 23:19:57 »
Dobra już ogarnąłem lekarza, obdzwonilem Berlin, Monachium, Norymberge żeby ostatecznie trafić do lekarza w klinice w Erlangen :-)

Teraz kolejne pytanie, jak to jest z lekami? Byłem w aptece po leki i musiałem tam zapłacić za każde opakowanie po 10€ czyli zapłaciłem 20€. Trochę mnie to zdziwiło bo w Polsce miałem za darmo. Pani w aptece powiedziała że muszę mieć jakiś dokument z kasy chorych żeby mieć je refundowane w 100%.  Wiecie o co chodzi? Dostałem paragon za leki.

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Tępiciel głupoty i lewactwa Jestem chamem :P
« Odpowiedź #19 dnia: 18-Lis-2017, 16:59:15 »
Tam też dostałeś za darmo.
10€/opak zapłaciłeś jako koszty logistyczno-magazynowe.
Koszt terapii to od 1000€ wzwyż miesięcznie.
Jest ponoć jakiś myk na zwolnienie z tej opłaty, ale nie wiem jaki
The One and Only Dirty

Offline DeDukat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 18-Lis-2017, 19:35:22 »
Witajcie.Dokładnie tak jest bo ja za paczuszke tez płace w aptece 10 EUR.Pozdrówka

Offline Roxor05

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 18-Lis-2017, 22:50:51 »
Ahaaaa....trochę sie zdziwiłem bo w Polsce nie musiałem nic płacić przecież.... Właśnie ona  (aptekarka), wspomniała że żeby mieć A free całkiem, muszę mieć jakiś dokument z kasy chorych chyba, tak zrozumiałem. Myślałem że będziecie wiedzieć, no ok