Autor Wątek: Test po 6 tygodniu  (Przeczytany 227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deoes

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Test po 6 tygodniu
« dnia: 09-Lis-2018, 17:32:00 »
Hej wszystkim. Od początku tego miesiąca fiksuje. Nie wiem skąd mi się to wzielo, ale gdzieś przeczytałam o HIV i ubzdurałam sobie, że mogłam się zarazić od byłego. Ostatni stosunek był 22-23 wrzesnia (czyli mija jakieś 7 tygodni), w ten wtorek odbierałam wyniki testu na hcv i przeciwciała oraz antygen p24 - wszystko ujemne. Badanie wykonane było testem Vidas HIV Duo Quick firmy biomerieux. Konsultanci w PKD twierdzą,  że jest wysoce prawdopodobne (padło nawet 90% pewności), że po 12 tyg wynik testu będzie taki sam. Na forach A także na stronie producenta są informacje jakoby testy IV generacji wykrywały przeciwciała lub antygen już w 4 tygodniu od sytuacji ryzykownej. Czy jest się czym martwić? Czy po prostu przesadzam z tym strachem? Zaznacze, ze nie był to jedyny stosunek, ale ostatni.

Offline zejman

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • A kto umarł, ten nie żyje.
Odp: Test po 6 tygodniu
« Odpowiedź #1 dnia: 09-Lis-2018, 18:21:50 »
Przesadzasz ze strachem  ;)

Offline Deoes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 09-Lis-2018, 19:40:50 »
Niestety mój były partner nawet nie chce słyszeć o tym i nawet nie mam szans zaciągnąć go na badanie  :(

Offline deil

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 09-Lis-2018, 20:18:25 »
Test na przeciwciała anty-HIV po takim czasie daje statystycznie nawet więcej niż 90 procent pewności.
Wykonany przez Ciebie test wykrywa również jeden z antygenów wirusa, co zwiększa szanse praktycznie do ponad 99 procent.

Offline Macias

• Full Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #4 dnia: 09-Lis-2018, 20:27:58 »
Niestety mój były partner nawet nie chce słyszeć o tym i nawet nie mam szans zaciągnąć go na badanie  :(
Byly partner jak sama nazwa mowi jest "byly" wiec po co zaciagac go teraz na testy.
Ty masz minus, a co on to juz sprawa jego nastepnych partnerek, partnerow.

Offline Deoes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 09-Lis-2018, 20:40:01 »
Byly partner jak sama nazwa mowi jest "byly" wiec po co zaciagac go teraz na testy.
Ty masz minus, a co on to juz sprawa jego nastepnych partnerek, partnerow.

Nadal bardzo go lubię i po prostu chciałabym żeby dla własnego dobra się przebadał. To po pierwsze. Po drugie, on ze swoją poprzednia dziewczyną był ok 3 lat, więc gdyby jego wynik też był ujemny, to byłabym spokojniejsza

Offline Macias

• Full Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #6 dnia: 09-Lis-2018, 20:48:56 »

...więc gdyby jego wynik też był ujemny, to byłabym spokojniejsza
Dla Twojej spokojnosci znaczenie ma tylko i wylacznie Twoj test a nie innej osoby.
« Ostatnia zmiana: 09-Lis-2018, 20:51:38 wysłana przez Macias »

Offline Deoes

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 09-Lis-2018, 21:23:22 »
Test na przeciwciała anty-HIV po takim czasie daje statystycznie nawet więcej niż 90 procent pewności.
Wykonany przez Ciebie test wykrywa również jeden z antygenów wirusa, co zwiększa szanse praktycznie do ponad 99 procent.

Dzięki, takie słowa zawsze dają mi troche spokoju i pozwalają złapać oddech...