Autor Wątek: Pytanie pomóżcie  (Przeczytany 5316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

guest1610

• Gość
Pytanie pomóżcie
« dnia: 03-Kwi-2019, 12:05:26 »
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie wiarygodności testu. Miałem wykonany test pierwszy początek grudnia ubiegłego roku 4 generacji to było 3 tygodnie po ryzyku kolejny 28 lutego oddanie krwi w krwiodastwie 5 marca wszystkie testy ujemne. Żadnego ryzykownego zachowanie w między czasie. Od około tygodnia mam objawy przeziębienia lub grypy i od razu pomyślałem o jednym wczoraj poszedłem na test dziś dostałem info że na wynik muszę poczekać do 10 dni... Czy to możliwe że wcześniej test nie wykrył zakażenia?

guest1610

• Gość
Odp: Pytanie pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: 03-Kwi-2019, 12:17:15 »
Kompletnie nie wiem co o tym myśleć... Szukałem tu na forum informacji na ten temat i wg tego co znalazłem to raczej nie możliwa sytuacja... Czy coś teraz mogło zafalszowac wynik? Nie wiem może to że jestem przeziębiony.? Czy to możliwe że przez tyle czasu nic nie wykryto aż do dziś? Proszę was o opinię w temacie

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
« Odpowiedź #2 dnia: 03-Kwi-2019, 12:55:45 »
Jeżeli wynik po 3 tygodniach miałeś ujemny, w dodatku w krwiodawstwie przyjęli Twoją krew, nie jesteś zakażony wirusem HIV. Jesteś krwiodawcą, czy wymyśliłeś sobie, żeby iść oddać krew, bo za darmo zrobią Ci badanie genetyczne?

Uprzedzę pytanie, w krwiodawstwie nie ma możliwości zakażenia się. Sprzęt do pobierania krwi jest jednorazowy i za każdym pobraniem wyrzucany do odpadów medycznych.

« Ostatnia zmiana: 03-Kwi-2019, 13:00:57 wysłana przez Tomy226 »

guest1610

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 03-Kwi-2019, 13:05:44 »
To była taka akcja z ambulansem podstawionym pod centrum handlowe byłem na zakupach i wychodząc zdecydowałem się wejść i oddać.
Pytanie tylko dlaczego wcześniejsze wyszły ujemne.. A na wynik bieżącego trzeba czekać 10 dni?

guest1610

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 03-Kwi-2019, 13:33:51 »
Czy jest coś co może zafalszowac wynik?  Test wykonany 13  tygodni po ryzyku o ile można to tak nazwać bo to był masaż erotyczny.. Oddana po wszystkim krew ponad Msc temu wszystko ujemne a dziś taka sytuacja nie wiem co myśleć kompletnie

guest1487

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 03-Kwi-2019, 14:09:21 »
Jeżeli był to typowy masaż erotyczny tj. bez stosunku, brak ryzyka. Testy w kierunku HIV nie są potrzebne.

Test wykonany w 13 tygodniu przy otrzymanym wyniku UJEMNYM jest całkowicie wiarygododny w przypadku gdy nie było terapi PEP. Nic z wyjątkiem PEP nie może dać wyniku fałszywie UJEMNEGO.

Pozdrawiam

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: 03-Kwi-2019, 14:26:08 »
Poprzednimi testami już wykluczyłeś zakażenie. Karol napisał to, co najważniejsze, czyli jeżeli nie doszło do niezabezpieczonego stosunku, nie miałeś nawet możliwości zakażenia się, co potwierdzają poprzednie testy. Również nie zostałaby przyjęta przez krwiodawstwo Twoja krew.

Obecnie stosowane testy mają bardzo wysoką czułość i czasami dają wynik niejasny mimo tego, że nie jest się zakażony wirusem HIV.

Skontaktuj się z laboratorium, niech powiedzą Ci, czy krew została wysłana na test potwierdzenia. Nawet jeżeli tak, zaczekaj spokojnie, odbierzesz ujemny wynik, bo innego być nie może, jeżeli w między czasie nie miałeś żadnej możliwości zakażenia się.

Piszesz, że nie, dlatego możesz spać spokojnie.
« Ostatnia zmiana: 03-Kwi-2019, 14:42:30 wysłana przez Tomy226 »

guest1610

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 03-Kwi-2019, 16:47:53 »
Wracam właśnie z pkd byłem na tzw. Szybkim teście z palca wynik ujemny.  19,5 tygodnia od zdarzenia. W laboratorium nie udzielili żadnych więcej info oprócz tego że diagnostyka uległa wydłużeniu do  10dni

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 03-Kwi-2019, 17:00:51 »
Nie otrzymałbyś po 3 tygodniach jednoznacznie niereaktywnego wyniku, jeżeli byłbyś zakażony, również w krwiodawstwie nie zostałaby krew przyjęta. Nie miałeś w ogóle też możliwości zakażenia się. Więc spokojnie zaczekaj.

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 03-Kwi-2019, 17:04:15 »
Poczekaj, coś mi tu nie gra, test ostatani wykonałeś po 13 tygodniach i diagnostyka została przedłużona do 10 dni, a teraz piszesz, że byłeś dzisiaj w PKD i minęło ponad 19 tygodni.

guest1610

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 03-Kwi-2019, 17:30:17 »
Przepraszam może niejasno napisałem faktycznie. Ostatni test miałem po 13 tygodniach 4 gen. Ujemny później krwiodastwo a wczoraj wykonany test 4 gen. Uległ wydłużeniu tzn. 19 tydzień bo dostałem przeziębienia i polecialem się testować. Czyli ten test ostatni z wczoraj 19 tydzień nie dostałem wyniku jak zawsze tylko mam czekac

guest1487

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 03-Kwi-2019, 17:44:10 »
Kolego, nie masz innego ciekawszego zajęcia, tylko się testować. Test 4 - tej generacji jak doszło do zakażenia zasygnalizuje zakażenie już po 20 dniach od dnia zero tj. ryzyka.

Pozdrawiam

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: 03-Kwi-2019, 17:46:36 »
Ok. Już rozumiem. Nie miałeś możliwości zakażenia się wirusem HIV, jeżeli niedoszło do niezabezpieczonego stosunku.

Jeżeli jednak taki miał miejsce, to jeżeli doszłoby do zakażenia, nie ma możliwości, żeby otrzymać jednoznacznie niereaktywny wynik już po 3 tygodniach, a co dopiero po 13 tygodniach. HIV masz wykluczony.

Przyjęli też Twoją krew w krwiodawstwie, nie ma znaczenia, że pobierana była w ramach akcji w autobusie. Krwiodawstwo wykonuje też dodatkowo badanie na obecność RNA wirusa.

Czyli nie jesteś zakażony.

guest1610

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 03-Kwi-2019, 18:27:31 »
Dziękuję za odpowiedzi z jednej strony rozumiem to. Tylko dlaczego wszystkie poprzednie były jednoznacznie ujemne a teraz mam czekać 10 dni czy to wina leków od przeziębienia wina testu tego nie rozumiem. I do tego 3 gen z palca ujemny dziś zrobiony.  Teraz to czekanie i najgorzej jak się okaże że potwierdzi się zakażenie  a chyba najczęściej jest tak że jak idzie to dalej  do weryfikacji to wraca z plusem

guest1487

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 04-Kwi-2019, 23:16:30 »
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie wiarygodności testu. Miałem wykonany test pierwszy początek grudnia ubiegłego roku 4 generacji to było 3 tygodnie po ryzyku kolejny 28 lutego oddanie krwi w krwiodastwie 5 marca wszystkie testy ujemne. Żadnego ryzykownego zachowanie w między czasie. Od około tygodnia mam objawy przeziębienia lub grypy i od razu pomyślałem o jednym wczoraj poszedłem na test dziś dostałem info że na wynik muszę poczekać do 10 dni... Czy to możliwe że wcześniej test nie wykrył zakażenia?

Stawiam na fałszywego plusa... Czy też niejasny który zakończy się minusem.

Pozdrawiam