Autor Wątek: Niemcy - Bawaria - leczenie  (Przeczytany 645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zjadłbymczipsy

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Niemcy - Bawaria - leczenie
« dnia: 24-Kwi-2019, 16:29:32 »
Cześć, niebawem przeprowadzam się do Niemiec, będę mieszkał w niedalekiej okolicy od Monachium. Czy jest wsród was ktoś, kto może podpowiedzieć w jaki sposób w ogóle mam się zabrać do przeniesienia opieki? W jakich miastach znajdę lekarza? Jak się do niego umówić / zarejestrować? No i oczywiście jak wygląda później kwestia samego leczenia. Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.

Dziękuję
Michał

Offline Roxor05

• Newbie
  • *
Odp: Niemcy - Bawaria - leczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 22-Lip-2019, 00:00:17 »
Hej. Mieszkalem w coburkmgu w bawarii.

Musialem przenieść sie z polski na jakis czas do lekarza w niemczech wiec w polsce lekarz zakaznik wydal mi opis, przebieg i historię choroby.

Druga sprawa, to znalezienie lekarza- tu byly schody. Dzwonilem do KC ds. HiV/AIDS w Berlinie, stamtad dzwonilem do Monachium- tam na pewno jest poradnia.. Natomiast z monachium dali mi numer do Erlangen pod norymbergą bo tam mialem blizej.

Wiec numer do poradni w Erlangen gdzie mozesz sie zarejestrować to +49 9131 8534742
Poradnia znajduje sie w klinice uniwersyteckiej.

Mialem tez nuner do poradni w Monachium, ale był to tylko numer dla mnie przejsciowy, wiec skasowalem :/

Mozesz zadzwonic do erlangen i poprosic o nr do poradni w erlangen.

Jesli chodzi o przepisywanie lekow- w niemczech sa one darmowe. Zapytaj koniecznie w ktorej aptece sa one dostepne. W niemczevh za te tabletki pobierana jest oplata magazynowa. Chyba 10€ za 1 opakowanie tabletek.

https://www.uk-erlangen.de/en/

Mnie przyjmował doktor Thomas Harrer.

Ja jako wtedy osoba słabiutko po niemiecku mowiaca, udalo mi sie wytlumaczyc dzwoniac do berlina, ze jestem z polski, ze za chwile koncza mi sie lekil i że mam ubezpieczwnie i potrzebuję lekarza w okokicy Coburg. Wtedy on dal mi nuner do Monachium. Tam mowię to samo a wtedy dostalem numer na rejestrację do Erlangen.

Jak coś to pisz. Moze pomoge jak bede wiedział :)

Offline Roxor05

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-Lip-2019, 00:03:56 »
w niemczech bylem jakieś pół roku. Pozniej wrocilem do polski z powrotem do swojego lekarza we Wrocławiu i jak gdyby nigdy nic kontynuowalem leczenie

Offline Niczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 04-Sie-2019, 00:39:44 »
Mam pytanie. Czy trzeba mieć niemieckie ubezpieczenie zdrowotne z pracy żeby móc sie leczyć?