Autor Wątek: Rozbieżność  (Przeczytany 4386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline b52

• Sr. Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Odp: Rozbieżność
« Odpowiedź #105 dnia: 28-Kwi-2019, 17:36:40 »
Czytałem o tym ale teraz musiałbym sporo czasu poświęcić aby  znaleźć publikacje na ten temat. Dla mnie wystarczy, że test 4 - tej generacji wykonany po 20 dniach od dnia zero przy otrzymanym wyniku UJEMNYM jest praktycznie pewnikiem.

Pozdrawiam

wszystko to wiem ale jak już siedzi sie w jakimś temacie to na zasadzie lejka, od ogółu do szczegółu .

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #106 dnia: 28-Kwi-2019, 18:39:48 »
Rozumiem Twój pęd do szczegółowej wiedzy w temacie testów w kierunku HIV. Ja obecnie tak jak pisałem, (przy okazji poprawię literówki), powtórzę jeszcze raz.  Dla mnie wystarczy, że laboratoryjny test 4 - tej generacji wykonany po 20 dniach od dnia zero tj. ryzyka, przy otrzymanym wyniku UJEMNYM jest praktycznie pewniakiem (wysoce wiarygodny przy minusie). Oczywiście polskie normy mają w założeniach potwierdzenie wyniku UJEMNEGO po 12 tygodniach ale wiem, że należy się spodziewać znowu minusa. Wystarczy mi ta świadomość jakiejś głębszej wiedzy nie potrzebuję.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28-Kwi-2019, 18:55:19 wysłana przez karol4q »

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #107 dnia: 28-Kwi-2019, 18:59:15 »
szczęściarz, ja niestety lubię wiedzieć

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #108 dnia: 28-Kwi-2019, 19:07:11 »
Dobrze, że masz hobby. Życzę Ci abyś dowiedział się jak najwięcej w temacie HIV.

Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 28-Kwi-2019, 19:08:48 wysłana przez karol4q »

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #109 dnia: 28-Kwi-2019, 19:10:37 »
w żadnym razie hobby, to pokuta  ;D

Offline Dendryt88

• Newbie
  • *

Offline Andrzej2000

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #111 dnia: 28-Kwi-2019, 19:25:40 »
No tak to by można sztywno się trzymać jakby to była nauka ścisła według mojej opini :) ale poczytałem o tym trochę i tak 18-19 dzień raczej watpie , żeby nie było podniesione ale sam jestem fobikiem bo dostałem dziwnych objawów Wiec nie jestem specem :)

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #112 dnia: 28-Kwi-2019, 19:28:58 »
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.biomerieux.pl/sites/subsidiary_pl/files/diagnostyka_i_monitorowanie_zakazen_wirusem_hiv_20111.pdf&ved=2ahUKEwj0qZ3Gh_PhAhVil4sKHS4fBlwQFjACegQIAhAB&usg=AOvVaw1tj0hT5f293KHDhfpkpftN
Strona 13 opracowania (pdf 15-sta). Detekcja P24 (test 4generacji) zgodnie z wykresem od 14-15 dnia.

zasięgnąłem trochę języka na temat twojego przypadku i jak dostaniesz WB ujemne ( wierzę, że nie fałszywie ) to odczekaj 2 tygodnie i powtórz WB lub zrób RNA .

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #113 dnia: 28-Kwi-2019, 19:32:48 »
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.biomerieux.pl/sites/subsidiary_pl/files/diagnostyka_i_monitorowanie_zakazen_wirusem_hiv_20111.pdf&ved=2ahUKEwj0qZ3Gh_PhAhVil4sKHS4fBlwQFjACegQIAhAB&usg=AOvVaw1tj0hT5f293KHDhfpkpftN
Strona 13 opracowania (pdf 15-sta). Detekcja P24 (test 4generacji) zgodnie z wykresem od 14-15 dnia.

Oczywiście okienko dla testów 4 - tej generacji wynosi minimum 14 dni od dnia zero i po tym czasie najwcześniej można wykonać test np. w PKD lepiej jednak jak minie około 3 tygodnie tj. MINIMUM 20 DNI od dnia zero, gdyż otrzymany wynik UJEMNY jest pewniejszy , warto się testować po 20 dniach, gdyż laboratoryjny test 4 - tej generacji prawie na 100 % powinien wykazać plusa w wypadku infekcji, lub pokazać wynik nieokreślony (niejasny). Wynika z tego, że test powinien coś zauważyć w wypadku zakażenia. Dlatego MINUSY nie zamieniają się w plusy.

Pozdrawiam

Offline Dendryt88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #114 dnia: 28-Kwi-2019, 19:33:45 »

zasięgnąłem trochę języka na temat twojego przypadku i jak dostaniesz WB ujemne ( wierzę, że nie fałszywie ) to odczekaj 2 tygodnie i powtórz WB lub zrób RNA .

Dzięki wielkie, no czeka się jakoś 7 dni. Więc pod koniec przyszłego tygdonia albo po weekendzie majowym ze względu na wolne będzie wynik z WB. Życzę sobie ujemnego i oby wszystko się dobrze zakończyło.

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #115 dnia: 28-Kwi-2019, 19:37:34 »

Dzięki wielkie, no czeka się jakoś 7 dni. Więc pod koniec przyszłego tygdonia albo po weekendzie majowym ze względu na wolne będzie wynik z WB. Życzę sobie ujemnego i oby wszystko się dobrze zakończyło.

głowa do góry, tak będzie, a coś zdaje się wspominałeś o wątrobie, co za choróbsko jak można wiedzieć ? Może to spowodowało fałszywy +

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #116 dnia: 28-Kwi-2019, 19:43:18 »
Na test potwierdzenia WB jest dość długie okienko aby wynik był wiarygodny. W takiej sytuacji można wspomóc się przez test/badanie genetyczne PCR jakościowy, okienko na PCR wynosi tylko 10 dni.

Pozdrawiam

Offline Dendryt88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #117 dnia: 28-Kwi-2019, 19:45:15 »
Bardzo dużo lekarstw, 3 antybiotyki w ostatnim miesiącu + ketonale i od świąt rzuty alergii takie konkretne. To się przełożyło bardzo obciążająco na wątrobę. Nic przyjemnego ale już powoli koniec i oby tak pozostało.

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #118 dnia: 28-Kwi-2019, 19:57:22 »
ok dość lakonicznie ale pamiętaj, że wątroba ma wpływ na to co pływa we krwi, a dokładnie na przeciwciała rożnego rodzaju IGM i IGG ( odpowiada za ich produkcję w dużym uproszczeniu ), tak więc absolutnie może mieć wpływ na wyniki badań i to nie tylko HIV

Offline karol4q

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #119 dnia: 28-Kwi-2019, 20:00:57 »
(...)   wspominałeś o wątrobie, co za choróbsko jak można wiedzieć ? Może to spowodowało fałszywy +

Na przesiewowym teście może wyjść fałszywy plus, na teście/badaniu genetycznym np. PCR jakościowym jest poszukiwanie kopii wirusa HIV tj. samego wirusa. Chora wątroba nie ma żadnego wpływu na wynik.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28-Kwi-2019, 20:04:58 wysłana przez karol4q »