Autor Wątek: Testy IV generacji  (Przeczytany 2826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosc1234!

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Odp: Testy IV generacji
« Odpowiedź #15 dnia: 15-Lip-2019, 20:39:15 »
jakościowym

Tego też nikt nie powiedział czyli jakby był dodatni to co wtedy?

To jakieś błędne koło

Offline Gosc1234!

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 15-Lip-2019, 20:51:59 »
A już byłem spokojny ….

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: 15-Lip-2019, 21:16:16 »
Przecież wielokrotnie tutaj było pisane, że badań PCR nie zaleca się w standardowej diagnostyce. Niepotrzebnie sam zrobiłeś sobie dodatkowy stres. Zakażony w każdym razie nie jesteś.

Offline Gosc1234!

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 15-Lip-2019, 21:17:51 »
ok
to co w przypadku testu dodatniego?

Co wtedy? Jaki test robić? i kiedy?

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #19 dnia: 15-Lip-2019, 22:43:29 »
Co wtedy? Jaki test robić? i kiedy?
Masz 2 minusy to co Ty jeszcze chcesz robic!!

Offline Aro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 16-Lip-2019, 20:44:16 »
Dobra książka dobrze napisane i wyjaśnione wszystko .

Offline Michal567

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 29-Wrz-2019, 21:48:03 »
Większość konsultantów to ludzie, którzy przeszli jedno szkolenie i na tym ich wiedza się kończy.
Formalny termin wykonania ostatniego testu, w innych krajach już kilka lat temu został skrócony do 6 tygodni, dzięki testom najnowszej generacji. Natomiast od tego roku, termin 6 tygodni obowiązuje również w naszym kraju. Przekaż konsultantowi, żeby zapoznał się z formalnymi wytycznymi, wobec których mają stosować się punkty PKD.

Obecnie stosowane testy wykrywają jeden z antygenów wirusa, który stanowi element budowy jego struktury. Jego ilość przekracza wielokrotnie próg czułości testów już po 3 tygodniach od zakażenia. Niekiedy zdarza się, że test wykrywa zakażenie już po 2 tygodniach. Producenci testów zalecają jednak termin 3 tygodni.

Natomiast średnio po 4 tygodniach już ponad 95% zakażonych ma wykrywalne przeciwciała.

Jeżeli wkładasz palce do pochwy albo odbytu i nie ma otwartych na nich ran, czyli takich, z których leci krew, to nie ma możliwości zakażenia się i testy są niepotrzebne.

Zobacz odnośniki pod moim postem.

W PKD wykonywane są też różne testy, ja miałem np szybki test z kropli krwi z opuszka palca. Z tego co wiem są to testy III generacji więc czułość mają inną, dlatego te 12 tygodni jest istotne dla pewności

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: 29-Wrz-2019, 23:12:35 »
W PKD wykonywane są też różne testy, ja miałem np szybki test z kropli krwi z opuszka palca. Z tego co wiem są to testy III generacji więc czułość mają inną, dlatego te 12 tygodni jest istotne dla pewności
To nie chodzi o czulosc. Chodzi o to ze testy 3 gen wykrywaja we krwi tylko przeciwciala, a testy 4 gen przeciwciala i antygen p24. Antygen jest we krwi od momentu zakazenia, a przekracza prog czulosci testu juz po 14-20 dniach, dlatego testy 4 gen sluza to wczesnej diagnostyki.
Zeby w PKD zrobili test 3 gen trzeba zadeklarowac potencjalne zakazenie na okres dluzszy niz 12 tygodni.

Offline Michal567

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 30-Wrz-2019, 10:10:38 »
To nie chodzi o czulosc. Chodzi o to ze testy 3 gen wykrywaja we krwi tylko przeciwciala, a testy 4 gen przeciwciala i antygen p24. Antygen jest we krwi od momentu zakazenia, a przekracza prog czulosci testu juz po 14-20 dniach, dlatego testy 4 gen sluza to wczesnej diagnostyki.
Zeby w PKD zrobili test 3 gen trzeba zadeklarowac potencjalne zakazenie na okres dluzszy niz 12 tygodni.

Rozumiem, dobrze też rozumiem że w 95% przypadkach testy III generacji wykrywają przeciwciała już po 4 tygodniach?

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #24 dnia: 30-Wrz-2019, 18:29:38 »
Rozumiem, dobrze też rozumiem że w 95% przypadkach testy III generacji wykrywają przeciwciała już po 4 tygodniach?
Przeciwciala w ilosci przekraczajacej czulosc testu 3 i 4 generacji pojawiaja sie miedzy 4 a 6 tygodniem. Nie ma tu jasnej reguły ze tego konkretnego dnia. Duzo zalezy od stanu organizmu a dokladnie od stanu ukladu imunologicznego. Jesli ten niedomaga  to moze nastapic opozniona produkcja przeciwcial nawet do 12 tygodni.
Dlatego duzo lepiej robic test 4 generacji.
Jesli masz minus po 4 tygodniach w tescie 3 gen i chcesz byc spokojny to masz 2 wyjscia, albo zrobic teraz test 4 generacji, albo poczekac do 12 tygodni po ryzyku i zrobic jeszcze jeden 3 gen.
« Ostatnia zmiana: 30-Wrz-2019, 18:39:39 wysłana przez Macias »

Offline Michal567

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 11-Paź-2019, 10:26:56 »
Czyli np ujemny wynik po 8 tygodniach wykonany testem 3 generacji jest wysoce wiarygodny

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: 11-Paź-2019, 16:51:06 »
Test 3 generacji należy powtórzyć po 12 tygodniach, tyle w temacie. Wiarygodny byłby 4 generacji.
31/12/18
CD4 = 1388
VR = <30