Autor Wątek: Duży problem z dostępnością leków w Polsce  (Przeczytany 3259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Draxxx

• Full Member
  • cmon!
Odp: Duży problem z dostępnością leków w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 07-Sie-2019, 18:30:01 »
No dokładnie. Szkoda że o 90 procent się nie ubiegali. Myślisz że to polityka Pisu?

no a kogo innego....

Offline Aro

• Jr. Member
  • **
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #16 dnia: 07-Sie-2019, 20:31:31 »
Rais zobaczę jak u  Kopernika będzie we wrześniu oby też wypisali na 3 miesiące jak dotychczas.

Offline reisner555

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 08-Sie-2019, 23:17:23 »
no ciekawe, to Aro napisz potem  :)

Offline renfri

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
« Odpowiedź #18 dnia: 10-Sie-2019, 12:23:41 »
Piszcie proszę kto ostatnio był po leki i czy miał jakiś problem. Bardzo się martwię co z nami będzie. Do tej pory nigdy problemów nie miałam, zawsze dostawałam na 3 miesiące, ale już kilka miesięcy temu mój lekarz mnie straszył, że mogą być problemy z dostępnością, bo zmienia się polityka rozporządzania nimi. Ja będę dopiero we wrześniu i już się boję co tam zastanę. Najgorsze że kto tam się będzie hivami przejmował, wśród większości ludzi raczej zrozumienia nie znajdziemy :(

Offline Draxxx

• Full Member
  • cmon!
« Odpowiedź #19 dnia: 10-Sie-2019, 14:43:33 »
Ej ludziska!! bez swirowania prosze! Bo ten watek zaczyna sie robic strasznie depresyjny..... mozna popsioczyc i powkurzac sie na to ale nie ma sensu az tak sie tym przejmowac!! Nie ma opcji zeby zabraklo lekow!! Jeszcze nie bylo takiego przypadku aby przerwali komus terapie ze wzgledu na brak lekow.

... Najgorsze że kto tam się będzie hivami przejmował, wśród większości ludzi raczej zrozumienia nie znajdziemy :(

Musza sie nami zainteresowac bo UE zainteresowalaby sie nimi gdyby nas popierniczyli a chyba maja juz dosc z nia walki i tak :D Poza tym przerwane leczenie = wzrost viremi = wieksza zachorowalnosc i koszty leczenia nas w szpitalach = zakazanie kolejnych osob.....no chyba nie jest im jeszcze potrzebna epidemia hiv w Polsce to juz by przelalo czare goryczy ;D Pozyjemy zobaczymy jak bedzie ale sprobojmy byc dobrej mysli !!! :)

Offline renfri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 10-Sie-2019, 20:04:07 »
Ja nie chcę nikogo straszyć ani siać paniki, bo prostu boję się że brak leków może być realnym zagrożeniem. Wiadomo, że zaprzestanie leczenia grozi wybuchem epidemii, że jak ludzie zaczną chorować na choroby związane z AIDS to koszty leczenia będą znacznie wyższe itp., jednym słowem - opłaca nas się leczyć z wielu powodów.

Ale państwo nie zawsze działa racjonalnie, nieraz ludzie myślą krótkowzrocznie, poszukają chwilowych oszczędności nie myśląc o tym co będzie dalej. Tego się obawiam. Niedawno brakowało leków dla chorych na cukrzycę, czy z problemami z tarczycą, nie ma nieraz na leczenie nowotworów. To są realne przypadki. Obawiam się, że z nami może być podobnie.

Poza tym jest jeszcze jedna rzecz, która mnie martwi. Całkowity brak leków to najgorszy scenariusz i faktycznie najmniej prawdopodobny. Ale już zmiana schematów leczenia i leczenie przestarzałymi, tanimi lekami z masą skutków ubocznych - to całkiem możliwe. Jesteśmy teraz w niesamowicie komfortowej sytuacji, mamy darmowy dostęp do świetnych specyfików, nowoczesne terapie. To wszystko bardzo dużo kosztuje i nie zdziwię się jak państwo postanowi przyoszczędzić, bo tak na logikę - dlaczego akurat my mamy mieć lepiej niż pacjenci np. z nowotworami?

Martwię sie bo mam teraz super dobrany lek, zero skutków ubocznych, biorę go raz dziennie, wyniki dobre. Mam też naprawdę świetnego lekarza, po prostu komfort leczenia ogromny. Boję się to utracić, tak zwyczajnie :( 10-15 lat temu moi znajomi łykali garściami po kilka razy dziennie leki aretro, po których dostawali anemii, rzygali, chudli albo łapali lipodystrofię. Nie chcę powrotu do takich czasów.

Sorki za przydługawy post ale w realu nie bardzo mam komu się wygadać, nawet osoby które wiedzą o moim zakażeniu nie do końca rozumieją problem :(

Offline Niczka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 13-Sie-2019, 16:04:32 »
Byłam w Krakowie. Leki na dwa miesiące bez problemu. Nawet oryginalna Truvade dostałam Zamiast generyka.. Brakuje niektórych ale dają wtedy ta sama substancje innej firmy. Tak mówiła pani doktor - „leki są i będą”.

Offline Aro

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 14-Sie-2019, 19:33:13 »
Może się skończył problem od górnie   dobrze wiedzieć. Ja też dam znać 4 września. 

Offline renfri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 05-Wrz-2019, 20:49:54 »
Jakby kogoś ciekawiło - dziś byłam u lekarza, bez problemu leki jak zawsze na 3 miesiące.

Offline lobo1971

• Sr. Member
  • To niemożliwe. – Tylko, jeśli ty w to uwierzysz..
« Odpowiedź #24 dnia: 11-Wrz-2019, 13:49:30 »
Nie ma problemu z lekami i od wielu lat  nie było jak pamiecią sięgam
Problem tkwi w waszym umyśle i pretensjonalnym nastawieniu do świata
AIDS awareness

....podążaj za białym królikiem..

Offline renfri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 11-Wrz-2019, 19:32:34 »
No wiesz, jak czytam/słyszę, że gdzieś tam komuś zabrakło leków, to chyba nie uroiło się to w moim zahivionym umyśle, tylko jest to jakiś (mniej lub bardziej prawdziwy) njus. Chyba nic dziwnego, że chcę to zweryfikować na forum, gdzie siedzą plusy, które się leczą w różnych miejscach w Polsce i mieć wiadomość z pierwszej ręki a nie od szukających sensacji pismaków.

"Pretensjonalnego (wtf?) nastawienia do świata" w ogóle nie ogarniam, nie wiem co miałeś na myśli.

Offline kam_0402

• Newbie
  • *
  • Witaj :)
« Odpowiedź #26 dnia: 17-Wrz-2019, 18:48:42 »
Poradnia na Wolskiej, Warszawa

Dziś dostałem leki na 15 dni, bo nie ma ... Mają być za 2 tygodnie - jak będzie przetarg.
Dotyczy Symtuzy
1. Truvada+Rezolsta +Biseptol 960 (X.2016 - VI.2017)
-- X.2016 // CD4 - ~30 // VL ~250tys
-- XI.2016 // CD4 ~120 // VL ~230
-- II.2017 // CD4 ~145 // VL <20
-- VI.2017 // CD 179 // HCV ujemne

2. Descovy+Rezolsta+Bispetol 960 (VI.2017 - 15.XII.2017)
-- VIII.2017 // CD ~185
-- XII.2017 // CD ~500

3. Descovy+Rezolsta (16.XII.2017 - 3.V.2019)
-- IX.2018 // CD ~350
-- IV.2019 // CD ~420

4. S** (4.V.2019 - ...)

Offline Zamysliny

• Sr. Member
« Odpowiedź #27 dnia: 18-Wrz-2019, 13:19:51 »
W Krakowie nie ma truvady ani jej zamiennika emtricitabine.

Offline Draxxx

• Full Member
  • cmon!
« Odpowiedź #28 dnia: 18-Wrz-2019, 13:58:36 »
to Descovy tez nie maja ?

Offline renfri

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 18-Wrz-2019, 17:47:04 »
No to złe wieści:/ A zaproponowali coś w zamian Truvady? Czy po prostu - nie ma, to nie ma, do widzenia?