Autor Wątek: KIŁA  (Przeczytany 7829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Prom22

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Odp: KIŁA
« Odpowiedź #15 dnia: 24-Cze-2019, 16:34:37 »
Nie.

Z tego, co wiem, to właśnie kiła może dać wynik fałszywie pozytywny. Jestem świeżo po egzaminie z chorób zakaźnych i to przekazano nam na zajęciach.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: 24-Cze-2019, 18:40:57 »
Nie może, niestety. Inne antygeny ;) i nie składa się z antygenów poszukiwanych przez test, o antycialach nie wspominając. Nie wspominajmy również tego ze to kiła jest wywoływana przez bakterie ;)
31/12/18
CD4 = 1388
VR = <30

Offline Prom22

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 24-Cze-2019, 19:08:14 »
Chyba mechanizm jest taki, że w zakażeniu kiłą mogą powstawać również przeciwciała przeciwjądrowe (jak np w chorobach autoimmunologicznych), stąd wynik HIV może być fałszywie dodatni.

Offline Tutus1

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 14-Lip-2019, 16:02:26 »
Witam,mam pytanie. Na poczatku wrzesnia mialem kontakt z nieznajoma,oral bez,sex w gumce,dosc ostry i mialem podrazbionego penisa,obtartego. Nie wime czy to przy oralu,czy pozniej. Spotkalem sie z nia jeszcze raz jakos koniec listopada,ale tylko na masturbacje wzajemna. Na poczatku lutego zrobilem test WR i test na hiv. Wyszly ujemne,ale od kilku dni mam wysypke na plecach,jakis czas mam dlonie tak jakby schodzila skora. W grudniu bylem u dermatologow,bo mialem jakas plamke na penisie,ale stwierdzili ze to jakas infekcja grzybicza.. Robic jeszcze raz badania,czy nie warto? Zdrowie psychiczne przez ten czas rowniez podupadlo,bo caly czas o ttm mysle i sobie kazda kroste i zmiane skorna wkrecam,ze to kila. Pytalem tamtej kobiety,ona mowi ze jest zdrowa.