FORUM > WSZYSTKO O LEKACH I LECZENIU

Zmiana z Triumeq na Dovato

(1/2) > >>

Plusowy:
Cześć od 2.5 roku jestem na terapii ARV, od prawie dwóch lat niewykrywalny. Zaczynałem z CD ok 100 teraz jest nieco ponad 500. Czy Waszym zdaniem przejscie na Dovato nie jest zbyt szybkie?

Lucyfer:
Ja przeszedlem po 5 latach, wyniki masz w podpisie. Już wyniki po Dovato po 4 miesiącach .

Plusowy:
No widzisz po 5 ja po dwóch, boje się że to może być za wcześnie....

Lucyfer:
Jak zakażenie jest wyregulowane to why not?
Lepiej dla organizmu.

Julian:
Czesc Plusowy!

Zawsze warto przejsc na cos co ma znacznie mniejsza ilość substancji aktywnych gdyz jest to bardzo dobre dla organizmu. WIadomo ze leki dzialaja dobrze ale zawsze wywieraja dodatkowy wplyw na inne organy takie jak nerki, watroba itd. Jest  naprawde czego gratulowac skoro z 100 CD4 preskoczyles na 500 to naprawde duzy sukces.

Jesli jeszcze nie przeszedles na Dovato to polecal bym tobie zapytac sie lekarza czy przeprowadzi tobie test ''drug resistance'' nie jestem pewien jak to sie nazywa po Polsku, moze (test na rezystencje) zeby wykluczyc jakiekolwiek wątpliwości czy mozesz byc na terapii opartej tylko na INSTI. Przydatna byla by informacja jakimi lekami byles leczony dotychczasow bo to jest tez wazne.

Niektórzy lekarze przy kazdej zmianie terapii wykonuja taki test ale wiem ze nie jest to zbyt popularne, zazwyczaj test jest ten przeprowadzany na samym poczatku gdy okazuje sie ze ktos jest seropozytywny lub w przypadkach kiedy terapia nie daje zadawalajacych wynikow czyli brak supresji wirusa ponizej 50 kopii na mL of RNA. Mozesz przeczytac kilka publikacji ktore maja byc w przyszlosci podstawa do zmiany zalecen kiedy taki test powinnien byc wykonany.

Generalnie ja mam podobne zdanie jak Pan Lucyfer

Pozdrawiam,

Julian

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej