FORUM > NURTUJĄCE PYTANIA

Mówienie parnterom o hiv

(1/4) > >>

guest512:
Witam. Parę dni temu dowiedziałem się, że wynik potwierdzenie Western Blot. Jeszcze to do mnie nie dociera. O dziwo nie przeraża mnie to, że będę musiał się już leczyć do końca życia i uprawiać zawsze sex w prezerwatywie. Jednak przeraża mnie wizja samotności do końca życia i odtrącenia przez potencjalnych partnerów. Jest to dla mnie bardzo intymna sprawa i nie chciałbym, żeby nikt poza moją osobą i lekarzami o tym wiedział. Niestety w tym przypadku dla mnie jest to sprawa jasna: koniec sexu! koniec życia uczuciowego. Bo jeśli będę chciał iść z kimś do łóżka, to oprócz oczywistego zabezpieczenia, będę także musiał przyznać się, że jestem hiv, co nie gwarantuje mi w żaden sposób, że ta osoba nie przekaże tego innym, a tego bardzo nie chciałbym. Jestem załamany, widzę przed sobą wizję człowieka, który całe życia spędzi samotnie w obawie, aby nikt niepożądany się nie dowiedział i nie rozniósł tego wśród otoczenia....

Lucyfer:
To ty musisz zadecydować kiedy powiedzieć. A seks bez zabezpieczeń tez jest możliwy, po jakimś czasie na lekach i niewykrywalnej wiremii. Dużo jest par +-, więc wystarczy trafić na odpowiednią osobę.

guest208:
Yolo, jak już będziesz miał niewykrywalną wiremię to będziesz miał zupełnie inne argumenty w ręku. Móc powiedzieć od razu, że jesteś niezakaźny i seks z Tobą nie niesie zagrożenia - to bardzo dużo. A ograniczenie liczby osób, którym chcesz powiedzieć - co do zasady bardzo sensowne.

guest500:
Niestety jest sporo prawdy w tym co piszesz. Plusy sie ukrywaja a nawet zaprzeczaja a minusy najzwyczajniej w swiecie sie boja.
Wyjscia sa trzy:
- klamac (nie polecane)
- liczyc na szczescie, ze znajdzie sie odpowiedni partner (przeciez cuda sie zdarzaja)
- walic... sie lapa po łbie :D:D:D:D

Klusia:
oj tam,oj tam jest sporo par plus-minus.Hiv nie przeszkadza w szczęśliwym zwiazku,wystarczy zakochac sie w odpowiedniej osobie  ;D. Owszem sprawa jest dość delikatna ,ale miłości na siłe się nie szuka -sama nas odnajdzie :D poza tym zawsze można zakochac sie w innym plusie ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej