FORUM > NURTUJĄCE PYTANIA

HIV koiinfekcja z HCV

(1/3) > >>

guest 1000:
Witam

Miałem seks w prezerwatywie z prostytutką i mineta bez... Obawiam się HIV, robiłem IV generacji po 5 i 8 tygodniach - ujemne, HCV po 5 i 9 tygodniach niereaktywne. Obawiam się jednak współinfekcji która opóźnia przeciwciała tu i tu. Czy po 5 tygodniu jest jeszcze antygen?

Wojciech1211:
Na początek fragment aidsmap - takiej bardzo poważnej strony anglojęzycznej o HIV/AIDS

There have been very few reports of possible HIV transmission through cunnilingus (oral sex performed on a woman). It is biologically possible that HIV could be passed on through an HIV-negative person performing oral sex on a woman living with HIV, but this is considered to be low risk.

Z tego co wiem w światowej literaturze są udokumentowane 2 przypadki zakażenia przez tzw. minetę. Oba nie są uznane za w pełni wiarygodne. To tak na wstępie co do ryzyka.

Z mojego doświadczenia - jedna z najlepszych specjalistek w tematyce HIV w Polsce - dr Joanna Kubicka twierdzi, że nie da się w ogóle tak zarazić.

Po trzecie - nie ma przeciwciał - jest antygen. Innej opcji nie ma. Test IV generacji realnie zareaguje już po nawet kilku, max kilkunastu dniach. A Ty masz minusa po 5 i 9 tygodniach. Nie ma o czym dyskutować.

Wojciech1211:
A i jeszcze kwiatek co do "ryzyka" zakżenia hcv przy seksie oralnym wykonywanym na kobiecie.

However, transmission could happen during oral sex if, for example, one person with hepatitis C has cracked and bleeding lips, and their partner has an open wound on their genitals.

Szczerze wątpię abyś robił dziewczynie dobrze z krwawiącą waginą sam mając ranę w ustach

guest 1000:
Dzięki jednak inny wykryty prezent, chudnięcie i nocne poty (mam nadzieję że ze stresu) zrobiły swoje

Wojciech1211:
A co tam wyszło?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej