FORUM > NURTUJĄCE PYTANIA

Ocena ryzyka

(1/2) > >>

eno:
Cześć,

prośba o ocenę ryzyka. 5 dni temu w saunie zdarzyła mi się ryzykowna sytuacja. Byłem osobą bierną podczas seksu oralnego (przyjmującą przyjemność).
Wiem że ryzyko w tym wypadku jest bardzo niskie, przeczytałem już pół Internetu. Ale podczas wspólnej masturbacji on dotykał swojego penisa i mojego.
Boje się o zakażenie przez prejakulat.
Od wczoraj mam pieczenie cewki. Byłem u lekarza, mam zrobić badanie moczu i furagina. Ale obawiam się o zakażenie chlamydią.
Jak oceniacie ryzyko zakażenia HIV?

Wojciech1211:
Brak ryzyka zakażenia HIV.
Nawet jeśli dotknął Twojego penisa jakąś minimalną dawką preejakulatu to nie jest to wystarczajace do zakażenia. Do zakażenia konieczna jest ISTOTNA ilość materiału zakaźnego. Tu taka sytuacja jest absolutnie wykluczona.

Co do chlamydii. Tu ryzyko jest jak najbardziej realne. Proponuję badanie krwi na obecność przeciwcial igg po kilku tygodniach od ryzyka. Jak Cię piecze cewka po 5 dniach to zapraszam też na test na rzeżaczkę. Jak się pojawi wydzielina z cewki to już w ogóle.

eno:
Dziękuję za szybką odpowiedź. Badanie ogólne moczu wyszło w normie. Lekarz rodzinny się wypiął i powiedział żeby szukać wenerolga, bo on się nie zna.
Oczywiście odwiedzę też PKD, dla spokoju i naukowego potwierdzenia.

Wojciech1211:
Badanie ogolne moczu nie wykaże nic z tego co napisałem w kontekscie ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową.

noniewiem:
Na chlamydie i rzezaczke sugeruje zrobić sobie wymaz z cewki i gardla. U mnie badanie z krwi wyszło negatywnie. Wymaz był już pozytywny.

P.s. pobranie wymazu nie takie straszne jak je opisują  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej