Autor Wątek: Pomoc w ocenie ryzyka  (Przeczytany 1552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ryzko123456

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Pomoc w ocenie ryzyka
« dnia: 16-Sty-2022, 18:27:06 »
Dzień dobry,
Sytuacja była następująca: uprawiałem wyłącznie seks oralny (to ja pieściłem), wytrysk był 2x, raz z połykiem, raz na twarz- niestety jeśli chodzi o ten drugi to potem po umyciu się i przetarciu twarzy ręcznikiem odkryłem punkcikowate mikrokrwawienie z drobnej ranki na twarzy (po zadrapaniu które nabyłem dzień wcześniej, miałem ich kilka na twarzy, coś w stylu jak rany po wycisnaku pryszczy) i bardzo się przestraszyłem. Rana wcześniej (tj. przed stosunkiem) nie krwawiła i zakrwawiła prawdopodobnie skutek rozmoczenia pod prysznicem, a potem energicznego przetarcia ręcznikiem, niemniej jednak dodała mi stresu. Czy było w sytuacji wytrysku na twarz z obecnością małych ranek z dnia wcześniejszego ryzyko jakiegoś złapania HIV? W trakcie stosunku raczej nie krwawiły ani nic takiego, niemniej jednak zadrapania z wcześnieszego dnia to jakieś osłabienie bariery skórnej... 1.5 tygodnia po tej akcji mam ból gardła, osłabienie, bóle kostne, kaszel i biegunkę- oczywiście może to być grypa, przeziębienie, covid czy cokolwiek innego, ale mega schizuję, że to ostra choroba retrowirusowa.
 Partner twierdzi, że jest 100% zdrowy i nie mam czego się bać, ale nie mam tego jak zweryfikować.
Prosiłbym jeszcze o info czy seks oralny przy zapaleniu gardła może grozić zakażeniem HIV? znajomi wczoraj naopowiadali mi jakoby to znali 2 mężczyzn którzy zarazili się od seksu oralnego mając zapalenie gardła.

Offline ryzko123456

• Newbie
  • *
Odp: Pomoc w ocenie ryzyka
« Odpowiedź #1 dnia: 18-Sty-2022, 23:15:50 »
ktokolwiek? cokolwiek?

Offline kroniki89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 19-Sty-2022, 08:49:57 »
Oczywiście że jest ryzyko. Na necie różnie piszą ale lekarze  też to potwierdzają ze takie ryzyko istnieje. Sam jestem tego przykładem i mój znajomy. Seks byl zawsze w gumie no a oral na zywioł  z końcem w ustach. Moi partnerzy do dzis mi mowia ze sa zdrowi. To chyba droga kropelkowa to złapałem xd

Offline kroniki89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 19-Sty-2022, 08:50:58 »
Zweryfikować mozesz prosto iść na test i mieć spokój.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 19-Sty-2022, 09:39:51 »
Kilku konsultantów z długim stażem w pkd też mi mówiło, że epizodycznie ludzie określają swoją transmisję wirusa drogą seksu oralnego z wytryskiem nasienia do ust.
Ryzyko wskazywane jest jako niskie, wręcz bardzo niskie. Ale niestety bardzo niskie nie znaczy, że nie istnieje.
Choć ma rację Kroniki, że różnie piszą.

Offline Zejmann

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Nie odpisuję fobikom na priv !!!
« Odpowiedź #5 dnia: 19-Sty-2022, 14:06:58 »
Na temat seksu oralnego było pisane na forum setki razy.
Ale to co Wy piszecie jest ciekawe. Piszcie więcej o tym ryzyku. Chętnie poczytam. Może się dowiem czegoś nowego 😁😁

Offline ryzko123456

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 19-Sty-2022, 16:26:23 »
A myślicie że test wykonany w PKD w Krk po 3.5tyg ma jakąkolwiek wartość, czy niebardzo?

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #7 dnia: 19-Sty-2022, 16:30:51 »
Jeśli został wykonany test 4 generacji to realnie jest rozstrzygający a nie coś warty. Zgodnie z wytycznymi polskimi do powtórki formalnej po 6 tygodniach, wedle angielskiej po 4 tygodniach od dnia zero. W praktyce NIGDY nie znalazłem żadnej wzmianki o tym, aby test 4 generacji po upływie 21 dni zmienił wynik z minusa na plus.

Offline kamil87

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: 19-Sty-2022, 18:58:06 »
Ryzyko jest minimalne/teoretyczne jeżeli był wytrysk.
Widzisz, prawda jest taka że tylko mężczyźni zgłaszają drogę zakażenia " aktywny oral na facecie".

Nie ma udokumentowanych przypadków zakażeń u kobiet od "loda".
Ba! Nawet żadna tego nie zgłasza.na forach itd.
A większość z Roksy dyma się w gumach i robią kilka tysięcy lodów bez gumy w roku. I jakoś się nie zakażają.
A na forach pełno Msm co od loda się zakazili 😉
Normalnie cud.
« Ostatnia zmiana: 19-Sty-2022, 19:06:51 wysłana przez kamil87 »

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 19-Sty-2022, 21:46:26 »
Wśród tych osób o których mówili konsultanci były też kobiety. Ale masz rację, nie widzialem oficjalnego raportu

Offline BuenaIdea

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: 20-Sty-2022, 22:54:29 »
Był przypadek na forum pamiętam, jak dziewczyna się zaraziła HIV  a mówiła że robiła tylko oral bez finału w ustach. Może był tylko preejakulat. Widocznie musiał mieć dużą wiremie. Więc ryzyko jakieś jest.

Offline Zejmann

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Nie odpisuję fobikom na priv !!!
« Odpowiedź #11 dnia: 21-Sty-2022, 16:44:42 »
Nawet nie chce mi się komentować tych bzdur. ::) ::)

Offline kamil87

• Full Member
« Odpowiedź #12 dnia: 21-Sty-2022, 19:39:12 »
Nie chcę wyjść na gościa w stylu "jak Amerykanie tak mówią, to musi tak byc", ale to największy portal o HIV na świecie, a na pewno forum. Odpowiadać na pytania dotyczące ryzyka mogą tylko moderatorzy.

I tak odnośnie loda dla strony aktywnej:

As for giving a blowjob, it's such a minute HIV risk that we don't recommend testing outside of the yearly routine.

For assessments, we presume the worst-case scenario and your risk was negligible and as for him claiming to be negative it is irrelevant, hell even if he tested negative today it would be irrelevant due to the window period.

The reason for the risk assessment only being negligible includes that the mouth generally lacks a route for HIV to infect, and saliva & environmental contact also act to neutralize HIV by damaging the receptors needed to infect human cells.

Now, even if you had gaping holes in your head I would be telling you to move on with your life and just test whenever normally next due standard routine yearly HIV screening.

A dla strony biernej przy lodzie:

It's not an HIV risk as it lacks the basic conditions and exposure to viable HIV  needed that are required for you to acquire HIV.

Thus it makes sense that after nearly 40 years of this pandemic in terms of BJ's, there hasn't been a single documented case of HIV transmission to an insertive partner (the person being "sucked"), and you will not be the world's first.

Now theoretically, if she has blood pissing from her mouth, as in requiring urgent medical care, like from being stabbed in the mouth or beaten to a bloody pulp, then there might be a theoretical HIV risk, however:

A: This did not happen.
B: Even if it had, I would still tell you to move on with your life from an HIV point of view.

Strony: Catie Canada, Polska rządowa, Brytyjska Ibase, niemiecka Aidshilfe, austriacka, aidshilfe i wiele innych traktują stronę bierną przy lodzie jako brak ryzyka. A przecież wiadomo że przy tej czynności czasami ktoś ma krew w buzi itd.

Tak jak napisał Jim Allen, Admin forum  Poz.com:

Ryzyko dla strony aktywnej przy fellatio jest w najgorszym scenariuszu tak niskie, że nie zalecają nawet testu.

A dla biernej, że teoretyczne ryzyko pojawia się jeżeli strona aktywna pluje krwią i potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Ale wtedy nie mówimy już chyba o seksie oralnym...

Offline kroniki89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 21-Sty-2022, 23:17:59 »
Nie wiem dlaczego uwazacie to za bzdury. Wiem co robiłem  dlatego nie wmawiajcie mi ze przez oral nie da sie zakazic. Jest wirus w spermie jest jesy wytrysk jest wystarczy jakis uraz w buzi i droga do zakazenia otwarta. Nikt w du.. mi sie nie zlewał a hiv mam

Offline kroniki89

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 21-Sty-2022, 23:24:30 »
Choćby w podwalu o tym piszą aby nie dopuszczać do wytrysku w ustach tym bardziej jesli sa uszkodzenia http://podwale-siedem.pl/poradnia-hiv-aids-najczesciej-zadawane-pytania/