Autor Wątek: Fałszywie dodatni test  (Przeczytany 9943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Tępiciel głupoty i lewactwa Jestem chamem :P
Odp: Fałszywie dodatni test
« Odpowiedź #30 dnia: 06-Kwi-2019, 00:43:40 »
Dirtyman no przecież wynik na WB odbiera on w poniedziałek
A kto komu zabroni zrobić test przesiewowych drugi raz?
Chyba może?
.

#mujboszszszeeee
The One and Only Dirty

guest1611

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 06-Kwi-2019, 05:51:15 »
Dla wyjaśnienia :) Pan dr dowiedział się od kierowniczki laboratorium, ze wynik był wątpliwy, ponieważ był jakis błąd techniczny, ogólnie powiedział, ze coś tam za szybko nastawili, krew nie skrzepla i stad wynik wątpliwy. Ale w tym samym dniu kierowniczka osobiście zrobiła jeszcze raz test i wyszedł cytuje: bez wątpienia ujemny. Akcja działa się w poniedziałek, wiec we wtorek powinienem był otrzymać wynik negatywny, a zostałem poinformowany, ze 2 testy wykonano i są cytuje: bez wątpienia dodatnie, nawet nie wątpliwe. Ogólnie rzecz biorąc chyba nastąpił jakis zły przepływ informacji i nie wiadomo na jakiej podstawie zostałem tak poinformowany.

Offline BuenaIdea

• Full Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
« Odpowiedź #32 dnia: 06-Kwi-2019, 07:04:55 »
Też tak myślę że jakiś błąd. Widocznie wola dmuchać na zimne i dobrze.

guest1596

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 06-Kwi-2019, 08:49:27 »
Co to za laboratorium?

guest1613

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 06-Kwi-2019, 09:55:50 »
Promm22 daj znać jak się skończyło

guest1611

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 06-Kwi-2019, 11:05:42 »
Co to za laboratorium?

W sumie to laboratorium zrobiło wszystko okej, tylko nie wiadomo dlaczego pani w przychodni(=punkcie testowania) mi takie niestworzone rzeczy mówiła..

guest1611

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 06-Kwi-2019, 11:06:53 »
Promm22 daj znać jak się skończyło

Ogólnie moja historia skończyła się dobrze, bo minus. Jednak co mi ta pani powie to dowiemy się w poniedziałek.

guest1541

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 06-Kwi-2019, 11:11:42 »
Jestem krwiodawcą. Poszedłem oddać krew, jeszcze przed oddaniem byłem prywatnie na teście 4gen (zawsze tak robię) 12tyg po ostatniej „ryzykownej” sytuacji”
Jesli jestes krwiodawca to wiesz ze przed kazdym oddaniem krwi wypelnia sie ankiete.
W ktorej jest pytanie czy w ostatnich 6 miesiacach zmieniales partnerow lub miales „ryzykowne kontakty”.
Zgadza sie??
Cos mi sie wydaje ze gdybys wypelnial zgodnie z prawda to do donacji w ogole by nie dochodzilo.
Pani w ośrodku wczoraj przed pobraniem krwi na WB i przy poinformowaniu mnie o reaktywnym teście mówiła, ze mam sobie nie robić nadziei. Dodała, ze fałszywie dodatnie to ona spotyka u ciezarnych. Spokój, w takiej sytuacji, raczej jest mi obcy.
Jest na forum uzytkownik Zejman.
On pracuje w PKD
Pisal niedawno ze w jego PKD w lutym na 160 wszystkich wykonanych testow, 15 bylo reaktywnych czyli plusow. Po testach potwierdzenia okazalo sie ze 14 z tych reaktywnych to byly falszywe plusy, a 1 sie potwierdzil.
Ciekawe co ta pani na to  :D

14 na 15 fałszywych plusów to prawie 94 % wszystkich . Albo testy do bani jakieś przeterminowane odczynniki albo laborant z gim bazy je przeprowadzał . No przepraszam ale historia tak samo wiarygodna jak to, że ziemia jest płaska . Gdyby takie prawdopodobieństwo byłó fałszywych plusów to wszyscy fobicy łacznie ze mną mieli by ich po kilkanaście . Nie, że nie ma fałszywych plusów ale nie w takiej skali . Jeżeli faktycznie tak było ( w co wątpie ) to raczej wina odczynników, maszyny ( np. błąd w kalibracji ) czy też czynnik ludzki . No ale cuda się zdarzają

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #38 dnia: 06-Kwi-2019, 12:16:11 »
Niekoniecznie, przyczyn otrzymania niejasnego wyniku, mimo realnego braku wirusa we krwi jest sporo, chociażby bolerioza albo obecność we krwi przeciwciał ANA, które są czymś częstym, choroby autoimmunologiczne.

guest1541

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 06-Kwi-2019, 12:18:56 »
Niekoniecznie, przyczyn otrzymania niejasnego wyniku, mimo realnego braku wirusa we krwi jest sporo, chociażby bolerioza albo obecność we krwi przeciwciał ANA, które są czymś częstym, choroby autoimmunologiczne.
[/quote

no fakt i wszystkie te 14 osób miało boreliozę lub chorobę autoimmunologiczną  ;D

Offline Tommy

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #40 dnia: 06-Kwi-2019, 12:22:11 »
14 osób na ile wszystkich wykonujących badanie? Na 160 osób, tak? Zobacz od tej strony.

Choroby autoimmunologiczne w dzisiejszych czasach są czymś bardzo powszechnym.

guest1487

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 06-Kwi-2019, 13:10:48 »
Jest to możliwe, że w jednym PKD,  w jednym miesiącu do takiej sytuacji doszło. Oczywiście, podkreślam nie jest to norma, zdarzenie racze wyjatkowe.

W PKD w moim mieście najwięcej zdecydowanie jest wyników UJEMNYCH, trochę trafia się plusów, niestety większość tych plusów się potwierdza (przynajmniej u tych co mieli realne i wysokie ryzyko np. stosunek analny bez zabezpieczenia). Jednak w innym mieście w PKD może być inaczej.

Pozdrawiam

guest1596

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 06-Kwi-2019, 13:22:36 »
Co to za laboratorium.?
Albo cała ta historyjka została wymyślona dla zobrazowania zagadnienia fałszywych plusów.

guest1487

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: 06-Kwi-2019, 13:27:36 »
Nie znam tego laboratorium ale przecież istnieje taka możliwość. Jeżeli nawet doszlo do takiej sytuacji był to wyjatek. Nie jest napisane, że tak  jest co miesiąc.

Pozdrawiam

guest1611

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: 06-Kwi-2019, 14:07:29 »
Co to za laboratorium.?
Albo cała ta historyjka została wymyślona dla zobrazowania zagadnienia fałszywych plusów.

Do której historii się odnosisz? Mojej? Czy tego PKD z 14/15 fałszywie dodatnimi?