Autor Wątek: Tatuaże  (Przeczytany 490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GK01

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Tatuaże
« dnia: 04-Maj-2022, 23:05:44 »
Hejkaa. Mam takie pytania. Czy osoba, która jest nosicielem HIV może wykonywać tatuaże? Może ktoś wykonywał tatuaże już mając HIV i coś wie na ten temat. Tak samo zastanawiam się czy można np. przebijać uszy. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić swoją wiedzą jak to wszystko wygląda byłbym wdzięczny za imformacje.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
Odp: Tatuaże
« Odpowiedź #1 dnia: 04-Maj-2022, 23:29:42 »
A czemu ma nie móc?
Absurdalne pytanie.

Offline GK01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 04-Maj-2022, 23:45:08 »
Wszędzie widnieją informacje, że HIV jest przeciwskazaniem do wykonania tatuażu więc zacząłem się nad tym zastanawiać gdyż chciałbym zrobić tatuaż ale nie uśmiecha mi się na wejściu informować wszystkich o nosicielstwie. Nie ma głupich/absurdalnych pytań, są tylko głupie odpowiedzi. ;)

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 05-Maj-2022, 06:21:07 »
Zrozumiałem że pytasz, czy osoba żyjąca z HIV może wykonywać tatuaże, czyli być tatuażystą. Stąd moja reakcja. A z tego co widzę to chodziło Tobie czy można samemu sobie zrobić tatuaż

Offline Zejmann

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Nie odpisuję fobikom na priv !!!
« Odpowiedź #4 dnia: 05-Maj-2022, 06:41:07 »
Hejkaa. Mam takie pytania. Czy osoba, która jest nosicielem HIV może wykonywać tatuaże? Może ktoś wykonywał tatuaże już mając HIV i coś wie na ten temat. Tak samo zastanawiam się czy można np. przebijać uszy. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić swoją wiedzą jak to wszystko wygląda byłbym wdzięczny za imformacje.
Podstawowa rzecz, to nie ma "nosicieli HIV" , tylko osoby żyjące z HIV, lub zakażone HIV.
Druga sprawa. Osoba zakażona może sobie robić tatuaże ile chce i przekłuwać co chce.
Nie musi przy tym NIKOGO informować o swoim statusie serologicznym.

Offline GK01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 05-Maj-2022, 19:49:13 »
Zrozumiałem że pytasz, czy osoba żyjąca z HIV może wykonywać tatuaże, czyli być tatuażystą. Stąd moja reakcja. A z tego co widzę to chodziło Tobie czy można samemu sobie zrobić tatuaż

Faktycznie, źle ubrałem to w słowa. Chodziło mi czy można robić sobie tatuaże.

Offline GK01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05-Maj-2022, 19:52:59 »
Podstawowa rzecz, to nie ma "nosicieli HIV" , tylko osoby żyjące z HIV, lub zakażone HIV.
Druga sprawa. Osoba zakażona może sobie robić tatuaże ile chce i przekłuwać co chce.
Nie musi przy tym NIKOGO informować o swoim statusie serologicznym.

Ostatnio widziałem dokument, który jakiś tatuator dał do podpisania klientowi i było tam napisane wytłuszczonym drukiem, że NOSICIELE HIV są zobowiązani poinformować o swoim nosicielstwie tatuarzystę, dlatego mnie to zastanowiło. Dzięki za odpowiedź :)

Offline BuenaIdea

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: 05-Maj-2022, 19:57:55 »
Myślę że chodzi o przypadkowe zaklucie przez osobę robiącą tatuaż aby nie była narażona na HIV

Offline GK01

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 05-Maj-2022, 20:35:55 »
No, czyli tatuator wiedząc może odmówić wykonania usługi bo może bać się ryzyka. Z drugiej strony podpisać dokument, że nie masz hiv, gdy masz też średnio. Dziwne to wszystko, nie wiadomo co zrobić.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 05-Maj-2022, 20:54:22 »
Z punktu widzenia prawnego nie widzę legitymacji tatuażysty do pytania klienta o jego stan zdrowia.