Autor Wątek: Pep  (Przeczytany 1876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Pep
« dnia: 03-Maj-2022, 01:20:48 »
Stało się. Nie miałem Prepu, myślenie dołem a nie górą. Seks waginalny bez zabezpieczenia. Stary człowiek a głupi. Pep bardzo szybko wdrożony, niecałe 4 godziny.

Jako że wiedzy nigdy dość plus beznadziejnie być sędzią we własnej sprawie to chciałby szanowne Grono spytać:
1) był w Polsce przypadek niepowodzenia PEP-u? Z tego co mi wiadomo nie. Ale jeden z użytkowników pisał, że jeden przypadek był.
2) znacie przypadki niepowodzeń z innych krajów? Wiem, że nigdy nie bedzie pewnych badań klinicznych  nad skutecznością PEPu, no bo jak komus podać leki po ryzyku a komus nie.

Proszę Grono o wsparcie, potrzymajcie kciuki przez najbliższe tygodnie za mnie.

Offline wrocek88

• Newbie
  • *
Odp: Pep
« Odpowiedź #1 dnia: 03-Maj-2022, 11:02:33 »
Trzymać kciuki to ja będę, ale żeby Ci ta końska uderzeniowa dawka leków wątroby nie rozwaliła albo szpiku kostnego. Prawdopodobieństwo przeniesienia zakażenia HIV przy stosunku waginalnym insertywnym wynosi 1 do 1219 ekspozycji (aktów z zakażoną kobietą). Czy Ty chociaż masz podejrzenie, że kobieta była zakażona? Oczywiście niczego Ci nie doradzam poza postępowaniem zgodnie z zaleceniami które wdrożył lekarz. Ale bardziej tu widzę onanizm umysłowy nad sprawą niż realne zagrożenie.
« Ostatnia zmiana: 03-Maj-2022, 11:04:26 wysłana przez wrocek88 »

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 03-Maj-2022, 11:23:04 »
Statusu nie znam. Był seks bez prezerwatywy no więc ryzyko istnieje. Prawdopobieństwo transmisji zależy od wielu czynnikó - poziom wiremii, moje uwarunkowania itp. W najgorszym razie insertywny waginalny to 10% około. Gdyby zakładać że e tam szansa niewielka to w ogóle pep czy gumki byłyby bez sensu.

Offline wrocek88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 03-Maj-2022, 14:43:25 »
Statusu nie znasz. To oblicz ile % kobiet jest zakażonych i wylicz prawdopodobieństwo że na taką trafiłeś i potem jeszcze pomnóż przez 0,1%.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 03-Maj-2022, 14:56:25 »
Mam nadzieję, że masz rację

Offline wrocek88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 03-Maj-2022, 15:14:43 »
i nie świruj, do fryzjera jakoś pewnie chodzisz, a tam realne prawdopodobieństwo na złapanie HCV, które nie zawsze jest uleczalne, i co? badasz się, jesz tony leków po każdej wizycie? Spokojnie, doprowadź do końca terapię, skoro już zacząłeś, ale nic Ci nie jest :)

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: 03-Maj-2022, 16:38:32 »
No wiesz. Zasady bezpiecznego seksu są takie, że jak wkładasz bez gumy to możesz złapać wszystko. I też tak jest na tym forum - było ryzyko jak brak gumy.

Offline wrocek88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 03-Maj-2022, 16:56:00 »
Dlatego jeśli się miało ryzykowny kontakt to idzie się na test po 3 miesiącach od zdarzenia. PeP to profilaktyka awaryjna, jeśli było wysokie ryzyko, a nie styl profilaktyczny styl życia, od tego jest PrEP.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 03-Maj-2022, 16:57:47 »
Chyba po 3 tygodniach. 3 miesiące to były dawno temu

Offline wrocek88

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 03-Maj-2022, 17:37:42 »
Nie :) Test COMBO pozwala wykryć zakażenie już po 14 dniach, ale pewność daje po 3 miesiącach. Dlaczego? Antygen p24 jest częścią wirusa HIV-1, a istnieje jeszcze HIV-2, który go nie zawiera. Dalej... Nie każdy organizm jest taki sam i jest szereg czynników, które mogą opóźnić pojawienie się przeciwciał. Jak chcemy być dokładni i mieć pewność to powtarzamy test po 90 dniach od ryzykownego zdarzenia.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 03-Maj-2022, 18:02:08 »
I Ty masz sporo racji i ja też.

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: 03-Maj-2022, 18:35:09 »
Ale wracając do pytania z początku:
Słyszał ktoś, zna przypadek nieudanego PEPu?

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 03-Maj-2022, 20:01:21 »
Nie :) Test COMBO pozwala wykryć zakażenie już po 14 dniach, ale pewność daje po 3 miesiącach. Dlaczego? Antygen p24 jest częścią wirusa HIV-1, a istnieje jeszcze HIV-2, który go nie zawiera. Dalej... Nie każdy organizm jest taki sam i jest szereg czynników, które mogą opóźnić pojawienie się przeciwciał. Jak chcemy być dokładni i mieć pewność to powtarzamy test po 90 dniach od ryzykownego zdarzenia.

Jak chcesz się wymądrzać to najpierw się troszkę podciągnij w podawaniu PRAWDZIWCYH i aktualnych informacji ;)
Bo widzę że w ciągu miesiąca od człowieka z głupim zachowanie i chorobą psychiczną stałeś się ekspertem  ;D
« Ostatnia zmiana: 03-Maj-2022, 20:04:13 wysłana przez Lucyfer »
22/24/2022
CD4 = 2100
VR = target not detected

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline Wojciech1211

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: 03-Maj-2022, 20:23:07 »
Panie Lucyferze, zna Pan jakieś przypadki niepowodzenia PEPu? Z tego co się naczytałem i narozmawiałem to przyczyny chyba mogą być zasadniczo dwie - mutacja wirusa na leki w schemacie oraz za późne przyjęcie pierwszej dawki. U mnie ten drugi powód nie ma racji bytu, bo no raczej ekspresowo sprawę ogarnęłem

Offline noniewiem

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 03-Maj-2022, 21:22:43 »
Hey,
Przytoczę słowa Twojej ulubionej Pani Doktor - Pep jest tak skuteczny że ciężko wykonać badanie potwierdzające jego skutecznosc . Jeśli pojedynczy stosunek z osobą zakażona daje 0.01 (1%) szans na zakazenie to przy PEPie stosunek ten wynosi 0.000....0001 i ciężko zorganizować takie badanie (w tak dużej grupie) aby trafić na tą jedną osobę, gdzie PEP nie pomoże a co za tym idzie obliczyć jego skutecznosc.

Inaczej mówiąc wg. Pani Doktor PEP jest bardzo skuteczny.
Jakie leki dostałeś? Współczuję Twojej wątrobie :). Obserwuj się, kolejny PEP może już nie przejść tak łagodnie. 3mam kciuki.
« Ostatnia zmiana: 03-Maj-2022, 21:25:46 wysłana przez noniewiem »