FORUM > LECZENIE ZA GRANICĄ

Niemcy - Bawaria - leczenie

(1/2) > >>

guest1632:
Cześć, niebawem przeprowadzam się do Niemiec, będę mieszkał w niedalekiej okolicy od Monachium. Czy jest wsród was ktoś, kto może podpowiedzieć w jaki sposób w ogóle mam się zabrać do przeniesienia opieki? W jakich miastach znajdę lekarza? Jak się do niego umówić / zarejestrować? No i oczywiście jak wygląda później kwestia samego leczenia. Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.

Dziękuję
Michał

Roxor05:
Hej. Mieszkalem w coburkmgu w bawarii.

Musialem przenieść sie z polski na jakis czas do lekarza w niemczech wiec w polsce lekarz zakaznik wydal mi opis, przebieg i historię choroby.

Druga sprawa, to znalezienie lekarza- tu byly schody. Dzwonilem do KC ds. HiV/AIDS w Berlinie, stamtad dzwonilem do Monachium- tam na pewno jest poradnia.. Natomiast z monachium dali mi numer do Erlangen pod norymbergą bo tam mialem blizej.

Wiec numer do poradni w Erlangen gdzie mozesz sie zarejestrować to +49 9131 8534742
Poradnia znajduje sie w klinice uniwersyteckiej.

Mialem tez nuner do poradni w Monachium, ale był to tylko numer dla mnie przejsciowy, wiec skasowalem :/

Mozesz zadzwonic do erlangen i poprosic o nr do poradni w erlangen.


Jesli chodzi o przepisywanie lekow- w niemczech sa one darmowe. Zapytaj koniecznie w ktorej aptece sa one dostepne. W niemczevh za te tabletki pobierana jest oplata magazynowa. Chyba 10€ za 1 opakowanie tabletek.

https://www.uk-erlangen.de/en/

Mnie przyjmował doktor Thomas Harrer.


Ja jako wtedy osoba słabiutko po niemiecku mowiaca, udalo mi sie wytlumaczyc dzwoniac do berlina, ze jestem z polski, ze za chwile koncza mi sie lekil i że mam ubezpieczwnie i potrzebuję lekarza w okokicy Coburg. Wtedy on dal mi nuner do Monachium. Tam mowię to samo a wtedy dostalem numer na rejestrację do Erlangen.


Jak coś to pisz. Moze pomoge jak bede wiedział :)

Roxor05:
w niemczech bylem jakieś pół roku. Pozniej wrocilem do polski z powrotem do swojego lekarza we Wrocławiu i jak gdyby nigdy nic kontynuowalem leczenie

Niczka:
Mam pytanie. Czy trzeba mieć niemieckie ubezpieczenie zdrowotne z pracy żeby móc sie leczyć?

guest1834:
Cześć  :) Pod poniższym linkiem znajdziesz listę przychodzi, które zajmują się leczeniem hiv w Bawarii:

https://www.hivandmore.de/aerzteverzeichnis/


W samym Monachium jest kilka takich ośrodków.

Do rejestracji niezbędna jest karta ubezpieczenia i dokument potwierdzający chorobę. Leki wydawane są raz na 3 miesiące. Odbiór jest możliwy w każdej aptece, choć przychodnie zazwyczaj wskazują te, z którymi współpracują.

Serdecznie pozdrawiam i powodzenia!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej