FORUM > WSZYSTKO O TESTACH

Kiedy test 4 generacji daje wynik ostateczny?

(1/5) > >>

Rr:
Dzień dobry.

W Polsce aktualnie wg dokumentu PTN AIDS z 2021 roku ujemny test 4 generacji (ag+ab) po 6 tygodniach od ryzyka kończy diagnostykę. Moje pytanie - jakie są oficjalne i aktualne rekomendacje w innych krajach EU oraz w UK czy USA? Jakie stanowisko podaje WHO ? Próbowałem znaleźć te informacje w Internecie, ale jakoś nie mogę znaleźć.
Dzięki za pomoc.

Wojciech1211:
Zastosuj się do powyższych wytycznych o 6 tygodniach
Innymi sobie nie zawracaj głowy, i tak będą podobne. A po 6 tygodniach wynik i tak nie ulegnie zmianie.

Rr:
Bardziej mi chodzi o to, jak w innych krajach zostanie przyjęty test wykonany w Polsce.

Wojciech1211:
W Polsce wykonywane są profesjonalne testy 4 generacji. Ich wiarygodność jest znakomita. Najlepiej udaj się do laboratorium typu ALAB, LUXMED itp. Tam na wyniku będziesz miał nie tylko swoje dane ale i nazwę analizatora na którym wykonano badanie np Allinity Abbott. Tego typu informacje mocno wzmacniają wiarygodnosc

Rr:
Akurat robiłem w Diagnostyce na analizatorze Cobas.
Nie wątpię w profesjonalizm tych testów, a bardziej czy np w innym kraju test po 6 tygodniach może wymagać powtórzenia, bo tam np. rekomendacje mówią o 8 czy 12 tygodniach. Tylko tyle.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej