Autor Wątek: test w ciąży  (Przeczytany 8026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przerazona

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
test w ciąży
« dnia: 01-Mar-2017, 20:06:18 »
Witajcie, jestem delikatnie mówiąc przerażona..;(
jestem w 10tyg ciąży, lek rutynowo zlecił tydz temu badanie na hiv, krew oddałam, dzień później dzwoni lab że muszę ponownie oddać krew badanie trzeba powtórzyć. Po kilku dniach info, że mam zgłosić się do lekarza. Dzisiaj dostaję wyniki - test przesiewowy dodatni, a western blot ujemny i tak w 2 próbach. Lek daje skierowanie do poradni chorób zakaźnych na kolejne badania.. i sugeruje że raczej mam hiv bo takie pomyłki rzadko się zdarzają......... Wizyta w poradni zakaźn. w pt a ja już wariuje, mąż też.. Prześledziłam chyba całe życie.. i nie jestem w stanie wskazać żadnej ryzykownej sytuacji. Kilkanaście lat temu miałam robione badania, wynik ujemny. Ktoś miał podobną sytuację?? dodam że mam hashimoto i przeciwciała anty-tpo.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
Odp: test w ciąży
« Odpowiedź #1 dnia: 01-Mar-2017, 20:11:52 »
Zmień lekarza, bo widać że niedouczony.
Tet przesiewowy w czasie trwania ciąży może wyjść dodatni,  test WB czyli Western Blot w towim przypadku minus, potwierdza że nie ma zakażenia.
To samo powiedzą Ci w poradni. Nie panikuj.

http://free4web.pl/3/2,55537,241837,8195482,1,Thread.html  - tutaj poczytasz ile już takich kobiet jak ty było z lekarzami głąbami...
« Ostatnia zmiana: 01-Mar-2017, 20:14:49 wysłana przez Lucyfer »
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline przerazona

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 01-Mar-2017, 20:14:37 »
dzwoniłam do poradni, żeby się umówić, opisałam sytuację i pani w pierwszej chwili mówi, że takie sytuacje się zdarzają co raz częściej, a chwile później mówi, że zrobimy dalsze testy i zobaczymy, bo to różnie bywa......

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 01-Mar-2017, 20:17:00 »
Pewnie zrobią Ci PCR na obecność RNA wirusa, jednak w ciąży dzieją się różne dziwne rzeczya testy przesiewowe są bardzo czułe i lubią reagować na każdą dziwną anomalię w organiźmie. Po alkoholu często wychodzi fałszywy dodatni, a co w takiej ciąży :D
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline Eliska

• Administrator
  • Full Member
    • HIV INFO
« Odpowiedź #4 dnia: 01-Mar-2017, 20:39:37 »
W pierwszym trymestrze ciazy czesto testy przesiewowe wychodza falszywie dodatnie. Testy powinno sie robic przed ciaza badz pozniej w 2-3 trymestrze ciazy (mniejsze ryzyko falszywego plusa).
Kazdy taki wynik gdy test przesiewowy na plus a WB na minus trzeba raz jeszcze testy powtarzac.
Mysle, ze bedzie wszystko dobrze, Ciaza falszuje wyniki testow przesiewowych dajac plus.
« Ostatnia zmiana: 01-Mar-2017, 20:41:23 wysłana przez Eliska »
Jesli padniesz ofiara falszywego przekonania o czyms to zaczynasz na sile dopasowywac do siebie kolejne elementy nawet wtedy gdy calkowicie nie pasuja.

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Tępiciel głupoty i lewactwa Jestem chamem :P
« Odpowiedź #5 dnia: 01-Mar-2017, 20:40:02 »
dzwoniłam do poradni, żeby się umówić, opisałam sytuację i pani w pierwszej chwili mówi, że takie sytuacje się zdarzają co raz częściej, a chwile później mówi, że zrobimy dalsze testy i zobaczymy, bo to różnie bywa......

Muszą sprawdzić żeby się upewnić że nie jesteś zakażona.
Na mój stary zahiviały nos nie jesteś zakażona.
Jednak medycyna kieruje się badaniami a nie nosem.
Przestań się denerwować bo to niepotrzebne.
Szczególnie w Twoim stanie.
Wszystko będzie dobrze zobaczysz.

8 lat niejaka Kopacz reformowała  służbę
zdrowia  i efekty widać jak na dłoni...
The One and Only Dirty

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 01-Mar-2017, 20:45:43 »
Spokojnie, tak jak inni piszą to się zdarza, i nie stresuj się nie potrzebnie. Sama piszesz, ze nie miałaś ryzykownych sytuacji, więc głowa do góry :)
Włącz myślenie.

Zastrzegam sobie prawo do olewania.

Offline zejman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • A kto umarł, ten nie żyje.
« Odpowiedź #7 dnia: 01-Mar-2017, 21:01:18 »
Testy Przesiewowe są bardzo czułe.Duża czułość testów, powoduje, że zmniejsza się ich swoistość. To znaczy zdarzają się sytuacje, że wyniki są fałszywie dodatnie tzn. nie ma zakażenia HIV a test przesiewowy wskazuje, że jest. Dzieje się tak, przy pewnych
rodzajach stymulacji immunologicznej np. ostrych infekcjach wirusowych, ciąży, szczepieniach, chorobach autoimmunologicznych. Aktualne testy przesiewowe wykazują swoistość ok. 99,5%, co oznacza, iż na przykład wśród 1 000 badanych ujemnych próbek surowicy maksymalnie 5 może dać wynik fałszywie dodatni.
Najważniejsze że WB wychodzi u Ciebie ujemny i tego się trzymaj

Offline przerazona

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 01-Mar-2017, 21:15:45 »
dzięki bardzo, trochę się uspokoiłam, chociaż nie do końca... Mam nadzieję że kolejne badania zakończą temat szczęśliwie dla mnie. Czytam na necie że faktycznie tak jak i Wy piszecie to się zdarza w ciąży a u mnie dodatkowo jeszcze autoimmunologiczna choroba tarczycy to moze też i to. Znajoma lek co prawda internista też uspokaja, że WB ważniejszy.

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 01-Mar-2017, 21:37:51 »
dzięki bardzo, trochę się uspokoiłam, chociaż nie do końca... (....)

To błąd. Powinnaś do końca.  :)
Jak zerkniesz w lewo to coś o mnie przeczytasz.
Sam to napisałem o sobie i to prawda,
bo kogo jak kogo, ale siebie znam dobrze.
I piszę jak jest. Nie jesteś zakażona.
Zakład?
The One and Only Dirty

Offline przerazona

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 01-Mar-2017, 21:57:24 »
oj Chamie kochany obyś miał rację.. tak czy inaczej przed chwilą pierwszy raz się dzisiaj zaśmiałam dzięki Tobie - po dzisiejszym ataku histerii po wyjściu od gin i kilkugodzinnej panice, miła odmiana, dzięki :)

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
« Odpowiedź #11 dnia: 01-Mar-2017, 23:05:47 »
oj Chamie kochany obyś miał rację.. tak czy inaczej przed chwilą pierwszy raz się dzisiaj zaśmiałam dzięki Tobie - po dzisiejszym ataku histerii po wyjściu od gin i kilkugodzinnej panice, miła odmiana, dzięki :)

Przecież ja mam zawsze racje
The One and Only Dirty

Offline nicki

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 02-Mar-2017, 09:09:56 »
Ginekolog idiota. I możesz mu to powiedzieć. W badaniach naukowych już dawno wyszło, że najczęstszą przyczyną fałszywie dodatnich przesiewów jest I trymestr ciąży. Kolejną z przyczyn jest Hashimoto. Twój przesiew miał prawo wyjść dodatni, został zweryfikowany WB dwukrotnie. Najlepiej, gdyby jeszcze Twój partner zrobił test, co - jeśli jego wynik byłby ujemny - wykluczyłoby wczesne zakażenie u Ciebie. I to wszystko. Lekarz niech popatrzy do książek, a nie opowiada pierdoły. Naprawdę, naprawdę - proszę, powiedz mu, że jest niedouczonym konowałem. I zmień go, bo cholera wie, co Ci jeszcze w tej ciąży narobi.

Nie jest natomiast prawdą, że badanie na HIV powinno się wykonać później, jak napisała Eliska. Wytyczne PTG zalecają, by wykonać test w kierunku HIV u ciężarnej do 10 tc., co w razie potrzeby pozwoli na wdrożenie odpowiedniej profilaktyki zakażenia u dziecka. Zbyt późno wprowadzona profilaktyka może mieć mniejszą skuteczność. Tyle, że lekarz powinien wiedzieć, że fałszywe plusy się zdarzają i diagnozować nie po przesiewie, a po WB. Drugi test na HIV należy wykonać w 33-37 tc.

Offline przerazona

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 03-Mar-2017, 16:09:03 »
mieliście rację!!!! ginekolog idiota konował jeden. Sorry ale mega stres przerodził się u mnie dzisiaj w mega wqr.....
Byłam dzisiaj w poradni (nazwa długa nie pamiętam, chodzi oczywiście o diagnostykę i leczenie hiv/aids), lek który mnie przyjął patrzy na moje wyniki (przesiewowy plus i minus w WB), zadał kilka pytań i mówi: no to mamy wynik ujemny, to w czym problem? aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Opowiadam wszystko od początku, co usłyszałam od gin itd.. a on na to: wie Pani, właściwie to nie powinna Pani w ogóle dostać tego wyniku z przesiewowego, bo jest pani w ciąży i to samo w sobie może zaburzyć wynik. Zrobiono prawidłowo WB w dodatku w najlepszym lab na Śląsku więc sprawa jasna.
Powiedział jeszcze jedną ciekawą rzecz, że w takich przypadkach jak mój czyli 1 trymestr ciąży plus choroba autoimmunologiczna nawet do 30-40% kobietom wychodzą fałszywe plusy w badaniu przesiewowym... 30-40%!!!! jpd czy przypadkiem to nie jest podstawowa wiedza potrzebna gin do prawidłowej interpretacji wyniku....
nie no w głowie mi się to nie mieści, jak można narażać na taki stres kobiety w ciąży?!
Oczywiście powiedział, że za 5-6 tyg mam powtórzyć badanie, żeby mieć 100000% pewności ale bardzo możliwe, że wyjdzie dokładnie to samo przesiew +, a wb -  jak nie chcę czekać tyle czasu, żeby się zupełnie uspokoić, to mam męża wysłać na badania, czyli usłyszałam od niego dokładnie to co tu przeczytałam.
DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: 03-Mar-2017, 16:56:24 »
Cieszę się ze już jesteś spokojna :) pozdrawiam
Włącz myślenie.

Zastrzegam sobie prawo do olewania.