Autor Wątek: Zglupialam  (Przeczytany 5641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klara

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
Zglupialam
« dnia: 24-Cze-2017, 15:24:18 »
Witam. Pisze do was gdyż normalnie zglupialam i teraz sama nie wiem co mam myśleć. Chodzi mi mianowicie o to że zrobiłam test 4 generacji w 11 dniu i w 36 dniu po ryzykowny kontakcie ( stosunek dopochwowy bez zabezpieczenia) oba testy wyszły ujemne. Spokojnie czekałam na potwierdzenie do momentu kiedy zadzwoniłam na infolinię i Pan oznajmił mi że testy w 5 tyg. To lipa nie mówiąc o 11 dniu. I że oba testy mogę sobie wsadzic w przysłowiowa doope. Gdyz w tym czasie nie ma ani p24 ani przeciwcial. Ze mój test wykonany w 5 tygodniu jest wykonany za późno. Co innego jakbym zrobiła go między 14 a 28 dniem. I ciągle powtarzał lipa..lipa..wystraszylam sie. Ze jak pójdę na potwierdzenie za 3 tygodnie to się lekko zdziwię i mój minus zmieni się w plus. Pozdrawiam Klara
« Ostatnia zmiana: 24-Cze-2017, 15:43:04 wysłana przez Klara »

Offline Eliska

• Administrator
  • Full Member
    • HIV INFO
Odp: Zglupialam
« Odpowiedź #1 dnia: 24-Cze-2017, 15:56:38 »
Klara cos namieszalas sama z zaslyszanych informacji od pana z infolinii.
Test w 11 dniu jest za wczesnie zrobiony. W 36 dniu lepiej ale i tak nie ma jeszcze pewnosci co do wiarygodnosci wyniku. Musisz powtorzyc po 12 tyg od ryzykownego zachowania bo dopiero wtedy wynik bedzie pewny. Mysle ze minus Ci sie utrzyma.

Odnosnie p24 to jest czesc wirusa (bialko) ktore jest obecne zawsze. W momencie powstawania przeciwcial jest stopniowo zakrywany przez nie. Nie ma przeciwcial ani p24 to znaczy ze albo test jest zbyt wczesnie zrobiony albo do zakazenia nie doszlo. Jesli zrobisz test w odpowiednim czasie jaki jest zalecany test bedzie pewny.

Dla inromacji Twojej, wirus juz po okolo 3-5 dni zaczyna sie namnazac w organizmie i jesli zrobisz test wlasnie tak wczesnie jak w 11 dniu po moze byc wirusa jeszcze zbyt malo by test wykryl jego p24.
IV gen test jest bardzo czuly i u niewielu osob testujacych sie tak wczesnie jak np8-10 dni moze juz pokazac zakazenie, ale najlepiej robic go po 21 dniu i pozniej. Magiczne 12 tyg i wynik ujemny oznacza ze jest pewne iz do zakazenia nie doszlo.

Nie wiem czy napisalam w miare przystepnie dio zrozumienia.
Jesli padniesz ofiara falszywego przekonania o czyms to zaczynasz na sile dopasowywac do siebie kolejne elementy nawet wtedy gdy calkowicie nie pasuja.

Offline Klara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 24-Cze-2017, 16:08:18 »
Witam. Masz racje że test robiony w 11 dniu nie wnosi nic bo może być za wcześnie to rozumiem. Ale nie rozumiem czemu test zrobiony w 36 dniu nie daje żadnej wiary z tego co ten Pan powiedział.. Ze na ten test czyli 4 generacji jest za późno no zrobiłam to po magicznych 28 dniach. Wychodzi na to że Pan chciał mi uzmysłowić że test między 14 a 28 dniem jak najbardziej wiarygodny bo w tym czasie jest wykrywane p24. A robienie testu po tych 28 dniach nie ma żadnego sensu..czy to będzie 4, 5 czy 6 tydzień. Mówimy tu o testach 4 generacji. Pozdrawiam

Offline Eliska

• Administrator
  • Full Member
    • HIV INFO
« Odpowiedź #3 dnia: 24-Cze-2017, 17:27:10 »

Skoro faktycznie tak powiedzial to nie wiem skad u niego taka wiedza...w niektorych krajach test IV gen po 6 tyg uwaza sie za pewny gdyz jest to test III gen wzbogacony o wykrywanie p24 wirusa co skraca okno diagnostyczne. Czyli wykrywa przeciwciala i p24 gdy jeszcze przeciwcial nie ma :). Jesli nie jest widoczny juz p24 to przeciwcial jest juz dosc duzo ktore zakrywaja go.
W Polsce termin ostatecznego testowania nie zostal zmieniony i nadal jest 12 tyg jak dla testow III gen.
Jesli padniesz ofiara falszywego przekonania o czyms to zaczynasz na sile dopasowywac do siebie kolejne elementy nawet wtedy gdy calkowicie nie pasuja.

Offline Klara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 24-Cze-2017, 17:57:19 »
Witam. Własnie też się zdziwiłam jak mnie o tym poinformował. Teraz to już sama nie wiem co mam myśleć z tad moje pytanie do was co mam myslec o moim tescie wykonanym w 36 dniu? Czy naprawdę jest bezużyteczny i niewiarygodny? A i jeszcze jedno..gdy mu powiedziałam że poinformowano mnie w laboratorium że najlepiej wykonać test w 4 tyg. A najwcześniej w 3 tyg. To mi odpowiedzial ze mi w tym laboratorium glupot nagadali ze mam sie dowiadywac z pewnych źródeł czyli od nich i on mi mówi jak jest test 4 generacji tylko między 14 a 28 dniem a później to dopiero w 12 tyg. Wczesniej nie ma zadnego sensu tzn. Po tych 28 dniach.  :'(

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: 25-Cze-2017, 22:15:28 »
Witam. Własnie też się zdziwiłam jak mnie o tym poinformował. Teraz to już sama nie wiem co mam myśleć z tad moje pytanie do was co mam myslec o moim tescie wykonanym w 36 dniu? Czy naprawdę jest bezużyteczny i niewiarygodny? A i jeszcze jedno..gdy mu powiedziałam że poinformowano mnie w laboratorium że najlepiej wykonać test w 4 tyg. A najwcześniej w 3 tyg. To mi odpowiedzial ze mi w tym laboratorium glupot nagadali ze mam sie dowiadywac z pewnych źródeł czyli od nich i on mi mówi jak jest test 4 generacji tylko między 14 a 28 dniem a później to dopiero w 12 tyg. Wczesniej nie ma zadnego sensu tzn. Po tych 28 dniach.  :'(

Jak bardzo panikujesz to rozwaz badanie PCR (drogie ok 400 zl). Moim zdaniem watro poczekac i zrobi test IV -generacji. Pamietaj, ze niekazdy kontakt z materialem zakaznym konczy sie zakazeniem. Nie zalamuj sie i zyj dalej ;) pozdrawiam
Włącz myślenie.

Zastrzegam sobie prawo do olewania.

Offline zejman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • A kto umarł, ten nie żyje.
« Odpowiedź #6 dnia: 26-Cze-2017, 00:21:17 »
Klaro olej gościa. Niby coś wie ale nie do końca. Test VI gen. wykrywa przeciwciała i białko p24 . jeśli po 36 dniach wyszedł ujemny to nie zmieni sie w plusa. Teoretycznie możesz powtórzyć po 12 tyg. ale tylko po to żeby uspokoić swoją głowę.

Offline Klara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26-Cze-2017, 05:55:09 »
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Napewno powtórzę test dla świętego spokoju. Nie daje mi jednak spokoju fakt że niby co te testy po 28 dniach są bezużyteczne? Bo z rozmowy z Panem ż infolinii na to wychodzi. Paranoja jakaś..pozdrawiam Klara

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: 26-Cze-2017, 07:10:38 »
Nie paranoja, niedokształcenie.
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: 26-Cze-2017, 08:53:37 »
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Napewno powtórzę test dla świętego spokoju. Nie daje mi jednak spokoju fakt że niby co te testy po 28 dniach są bezużyteczne? Bo z rozmowy z Panem ż infolinii na to wychodzi. Paranoja jakaś..pozdrawiam Klara

Bo w Polsce na infoliniach beda zawsze gadac ze test jest wiarygodny to 3 miesiacach.
Włącz myślenie.

Offline kondzio532

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 26-Cze-2017, 09:14:05 »
Oba testy mogłyby wykryć ewentualne zakażenie, dlatego słowa o lipnych testach tego Pana z infolinii nie są prawdą. Organizm ludzki potrzebuje od 2 do 6 tygodni na wyprodukowanie takiej ilości antygenu lub przeciwciał aby test 4gen. je wykrył(źródło.cdc.gov).

Offline Klara

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 26-Cze-2017, 09:48:04 »
Witam. No i w tym rzecz..ze Pan stwierdził że testy wykonane po 28 dniu są zbędne gdyż jest za późno na co kolwiek żeby test coś wykrył gdyż p 24 jest już niby za mało bo po tym czasie zanika jak również przeciw ciał jest również za mało. Że tak jak mi Pan powiedział najlepszy czas to od 14 do 28 dni. I ja niestety się spóźniłam tak jak mi to oświadczył Pan z infolini:( . Ale tak jak również piszecie testy trzeba powtarzać w 84 dniu lub po.

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 26-Cze-2017, 14:00:23 »
Witam. No i w tym rzecz..ze Pan stwierdził że testy wykonane po 28 dniu są zbędne gdyż jest za późno na co kolwiek żeby test coś wykrył gdyż p 24 jest już niby za mało bo po tym czasie zanika jak również przeciw ciał jest również za mało. Że tak jak mi Pan powiedział najlepszy czas to od 14 do 28 dni. I ja niestety się spóźniłam tak jak mi to oświadczył Pan z infolini:( . Ale tak jak również piszecie testy trzeba powtarzać w 84 dniu lub po.

Bzdura, testy sa bardzo czule i reaguja nawet na niewielka ilosc p24.
Włącz myślenie.

guest920

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 29-Cze-2017, 13:51:46 »
Warto też zaznaczyć, że p24 znika własnie z powodu pojawienia sie przeciwciał. Jesli byłoby p24 za mało to złapałoby przeciwciała.

(sorka za wielokrotną edycję, ale kombinacja do "si" z kreską wysyła mi wiadomosć) :).

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: 29-Cze-2017, 13:59:29 »
Nie znika a jest przykrywany przez przeciwciała wytworzonego do tego konkretnie białka.
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!