Autor Wątek: Niedouczony lekarz - kiedy pewność testu ?  (Przeczytany 7203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Roar

• Gość
Niedouczony lekarz - kiedy pewność testu ?
« dnia: 31-Sty-2018, 19:47:29 »
Cześć. Byłem dzisiaj u lekarza, zakaźnika, podobno prowadzi leczenie wielu ludzi. Na pytanie, kiedy wynik testu IV generacji na prawdę jest pewny i czy po 9 lub 11 tygodniu można już zamknąć temat - odpowiedział, że o pewności wyniku można mówić, nigdy nie wcześniej niż po 12 tygodniu. Dobrze jest też według niego test zrobić ponownie po 4 miesiącach. Informacja ta jest zgodna z tym, co przekazało mi dwóch konsultantów z Krajowego centrum do spraw AIDS.

Czy może ktoś odpowiedzieć wreszcie na pytanie - jak jest na prawdę ? Czy wynik testu po 9 lub 11 tygodniu jest już równoznaczny z tym, że nie ma zakażenia ?

Według informacji od lekarza, u niektórych osób test reaguje na zakażenie już po 3 tygodniach, u niektórych natomiast nie wcześniej niż po 12 tygodniu i rzekomo nie jest to mniejszość.

Mowa oczywiście o testach IV generacji.

Offline dirtyman

• Przyjaciel forum
  • Hero Member
  • Tępiciel głupoty i lewactwa Jestem chamem :P
Odp: Niedouczony lekarz - kiedy pewność testu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 31-Sty-2018, 20:12:26 »
Równie dobrze mogłeś nazwać wątek "Bezmyślny pacjent" zamiast  Niedouczony lekarz.  Sto pierdylionów razy było pisane na starym i na nowym forum jak to jest z wynikami testów a Ty nie potrafisz  zrozumieć. Ręce i nogi mi opadają,  dobrze że nie mam cycków  :-X
The One and Only Dirty

Roar

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 31-Sty-2018, 20:18:08 »
Za dużo sprzecznych ze sobą informacji. Nawet pod telefonem zaufania - jedna konsultantka mówi, że nie mam potrzeby powtarzania testu bo po 9 i 11 tygodniu wynik jest już ostateczny. A inny konsultant, że test po 11 tygodniu jeszcze nie jest pewny.

Więc owszem - nie mogę tego zrozumieć.
Może jestem po prostu głupi.

Offline razr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 31-Sty-2018, 20:56:09 »
A powiedziałeś lekarzowi jakie miałeś „ryzyko”?
Włącz myślenie.

Zastrzegam sobie prawo do olewania.

Offline marko

• Jr. Member
  • **
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #4 dnia: 31-Sty-2018, 20:56:26 »
Na pw rozbiłem ci to na kwanty i raczej wiecej sie nie dowiesz niz to co ci tam rozpisalem.

Roar

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 31-Sty-2018, 20:58:06 »
Tak - lekarz stwierdził, że jeżeli mam HPV, to prezerwatywa musiała w jakiś sposób się jednak uszkodzić. Ponieważ najczęściej do zakażenia tym wirusem dochodzi jednak podczas kontaktów seksualnych.
Kazał zrobić test na HPV i po 12 tygodniu oraz 4 miesiącach test na HIV.

Roar

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 31-Sty-2018, 20:59:27 »
Makro, dziękuje Ci za tak dokładne informacje i to, że chciało Ci się to wszystko pisać - bardzo to doceniam. Niestety wynika z nich, że szansa na zmianę wyniku - mimo wszystko jednak jest.

Offline marko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 31-Sty-2018, 21:02:32 »
W medycynie nie ma 100% nigdy :D. Taki los. Od ciebie zalezy kiedy pokonasz swoj strach :)

HPV i HSV1 ma prawie kazdy i latwo sie tym zarazic nie tylko podczas seksu.

Roar

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 31-Sty-2018, 21:04:24 »
Obawiam się, że dopiero jak będę mieć te 100 % pewności, że nie jestem zakażony HIV.
Jeżeli nawet po 12 tygodniach nie ma pewności - to już od samego początku lepiej psychicznie nastawić się, że jest się zakażonym. Nie będzie przynajmniej rozczarowania kiedy testy wykażą zakażenie po 4 miesiącach czy więcej.

Lepiej nie pisać w takim razie ludziom na forum, że już po 6 czy 12 tygodniu ich wynik jest pewny - bo wtedy odpuszczą, nie ponowią testu i jeżeli są zakażeni, nie będą wiedzieć o tym do momentu dostania AIDS.
« Ostatnia zmiana: 31-Sty-2018, 21:16:14 wysłana przez Roar »

Offline marko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 31-Sty-2018, 21:09:00 »
Obawiam sie ze niepotrzebnie zmarnujesz kawał zycia i zdrowia, ale widac tak musi byc :).

Zrob 4 generacje i PCR po 12 tyg i tyle. Mozna zamknac temat. Lepszej gwarancji nie bedzissz mial. Mozesz na upartego WB jeszcze zrobic, juz pokaze ew. zakazenie. Szkoda kasy ogolnie ale masz wtedy praktucznie pewny wynik. Albo idz oddac krew po 12 tyg to tez praktycznie 100% pewnosc. Oto rozwiazania twoich problemów.
« Ostatnia zmiana: 31-Sty-2018, 21:12:25 wysłana przez marko »

Roar

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 31-Sty-2018, 21:11:39 »
Marko, mam taką pracę i plany w trakcie realizacji, że muszę mieć 100 % - jeżeli okaże się, że mam HIV dopiero po latach - to zmarnuje ogrom ciężkiej pracy i poświęconego na nią czasu. Niestety zakażenie HIV wszystko to rujnuje.

Zrobię tak jak piszesz.

Można zrobić PCR w www.diag.pl ?

Co ważne, lekarz stwierdził, że zmiana wyniku po 12 tygodniu statystycznie może zmienić się u 1 osoby na 50 osób. Co daje statystycznie spore szanse u wielu ludzi. Niestety na pytanie o źródło tych informacji, nie dostałem żadnej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 31-Sty-2018, 21:19:28 wysłana przez Roar »

Offline marko

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 31-Sty-2018, 21:22:57 »
Można. Ja robiłem.
Kod oferty 322. Wynik musisz odebrac osobiscie. 14 dni roboczych. Placilem 302 pln

Offline zaniepokojony

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 31-Sty-2018, 21:43:28 »
Roar, sam byłem fobikiem przez trzy miesiące. Nie wiem do jakich ty lekarzy chodzisz / telefonów dzwonisz gdzie otrzymujesz tak sprzeczne informacje. W moim otoczeniu gdzie robiłem testy każdy mówił mi, że minus po 12 tygodniach jest pewny i wtedy można zamknąć temat hiv. Może zobacz najpierw na stronę Krajowego Centrum ds. AIDS, które powołuje się na rekomendacje PTN AIDS?: https://aids.gov.pl/kampanie/CWL/06.html

Roar

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 31-Sty-2018, 21:49:37 »
Hej. Właśnie o telefonie zaufania z podanej przez Ciebie strony mowa. Dwie konsultantki tutaj twierdzą, że wynik testu jest pewny po wspomnianych 9 - a co dopiero 11 tygodniach. A nawet już po 6 tygodniach.

Niestety dwóch innych konsultantów (jeden pan i jakaś dziewczyna) - podaje informacje, że wynik testu po 11 tygodniu nie jest pewny.

Offline zaniepokojony

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 31-Sty-2018, 22:01:41 »
Jeden pan i jakaś dziewczyna.. a czy zapytałeś się na jakiej podstawie tak twierdzą skoro jest to sprzeczne z tym co mówią wszystkie polskie i zagraniczne strony z PTN AIDS włącznie?