Autor Wątek: "Hurtowa" odpowiedź w sprawie testów 4 - tej generacji...  (Przeczytany 15271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mess

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Odp: "Hurtowa" odpowiedź w sprawie testów 4 - tej generacji...
« Odpowiedź #180 dnia: 22-Mar-2019, 17:50:30 »
Obyś miał rację
Ja zrobiłem 4 testy po 5,7,10,11 tygodniu ale przez te nieścisłości zanim zamknę temat czekam jeszcze dwa tygodnie i zrobię po 16 tygodniu.
I wcale nie czekam z całkowitym spokojem
Czekam ze względnym spokojem
Chociaż wierzę Ci to jednak jakiś niepokój jest bo nie ma spójności w przepisach i opiniach nawet na telefonie zaufania.
Dlatego szukam potwierdzenia czarno na białym.

Offline Mess

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #181 dnia: 22-Mar-2019, 17:51:33 »
Strony gov pasują

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #182 dnia: 22-Mar-2019, 17:53:44 »
Aktualne zalecenia diagnostyczne sugerują, że specyficzne dla HIV testy przeciwciał wykrywają serokonwer- w 4 tygodniu po ekspozycji i stanowi dobre wskazanie statusu HIV, ale także wskazuje, na podstawie testów na HIV trzeciej generacji, potrzeba 12-tygodniowego okresu oczekiwania po początkowej ekspozycji, w aby całkowicie wykluczyć ryzyko zakażenia HIV (10). Ostatnie publikacje jednak ponownie przeanalizował kinetykę serokonwersji u 1229 osobników, wykorzystując testy czwartej generacji, wykrywając Przeciwciała specyficzne dla HIV (zarówno IgM, jak i IgG) wraz z antygenem swoistym dla HIV p24. To badanie pokazało że okresy okienne wynoszące około 20 dni (mediana 18 dni) są zgodne z poprzednimi raporty oparte na matematycznych oszacowaniach okresu zaćmienia. Jednak ten czas jest znacząco krótszy w porównaniu z szacunkami opartymi na testach przeciwciał trzeciej generacji z szacowaną średnią 25 dni (średni czas zaćmienia 22 dni) (11). Obserwowana redukcja okresu okienkowania prawdopodobnie odzwierciedla ulepszony wybór docelowych antygenów HIV, jak również nowszych chemii amplifikacji dla sygnał testu przeciwciał. Ponadto metody i założenia stosowane do określenia rzeczywistego data serokonwersji może również mieć wpływ. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że okresy okien są tylko przybliżeniami i tam jest znaczna zmienność czasowa między osobnikami, prawdopodobieństwo testu fałszywie ujemnego z prądem testy czwartej generacji są niezwykle niskie (0,01) w 42 dniu (6 tygodni) dla tych testów (11). Odpowiednio, zasugerowano, że tabela prawdopodobieństw fałszywie ujemnych wyników testów na HIV (patrz Tabela 2) użyteczność podczas poradnictwa HIV przed i po teście w celu poinformowania o współdecydowaniu w sprawie idealnego czasu

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dokumente/mt/p-und-p/richtlinien-empfehlungen/eksg-rec-window-period-hiv-diagnosis.pdf.download.pdf/eksg-rec-window-period-hiv-diagnosis.pdf&prev=search

i link do tego cytatu >:( ;D :o

Offline Mess

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #183 dnia: 22-Mar-2019, 17:54:57 »
Odpowiadałem Maciasowi który pisze że beczałem o WHO a dostałem co innego
To nie było do ciebie b52.
Bez urazy

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #184 dnia: 22-Mar-2019, 17:57:54 »
ok

Offline b52

• Sr. Member
« Odpowiedź #185 dnia: 22-Mar-2019, 18:00:15 »
a tak w ogóle to się przepychamy o to czy 4 tygodnie czy 12 tygodni . Pamiętajcie, że i tak każdy z nas jest śmiertelnie chory, choroba ta nazywa się życie i ona nie ma okienka serologicznego  ::)

Online Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #186 dnia: 22-Mar-2019, 18:14:45 »
Obyś miał rację
Ja zrobiłem 4 testy po 5,7,10,11 tygodniu ale przez te nieścisłości zanim zamknę temat czekam jeszcze dwa tygodnie i zrobię po 16 tygodniu
Sluchaj, Ciebienie mozna traktowac poważnie skoro od 4 dni nie robisz nic innego jak domagasz sie dowodow na to ze wynik jest wiarygodny szybciej niz 12 tygodni. A w tego postu ewidentnie wynika ze w 12 tygodni tez nie wierzysz.
Zrob sobie po 16 tygodniach, i tak w to nie uwierzysz.
Pozniej zrob sobie po 165 tak jak Twoja kolezanka pawelwasik, a i tak bedziesz kwestionowal wynik tego testu.
Dalsze dyskuje z Toba naprawde nie maja najmniejszego sensu.
Szkoda na nie pradu.