FORUM > WSZYSTKO O LEKACH I LECZENIU

Czy lekarz ma prawo odmówić wypisania leków ARV?

(1/3) > >>

Morri:
Jak w temacie. Bo spotkała mnie taka sytuacja osobiscie miesiąc temu. Byłem u pani doktor w poradni w Łodzi. I pani doktor po wizycie, gdy dowiedziała się od pielęgniarka że skończyło mi się ubezpieczenie, urząd pracy mnie skreslił z ewidencji. Pani doktor skorygowała mi receptę z dwóch opakowań leku Genvoya. Na jedno. I rozkazała dostarczyć umowę o pracę jeżeli w przyszłości będę chciał pobrać leki które mi zapisze.
Tego było za wiele, wkurzyłem się. Poszedłem do najbliższego oddziału NFZ. I wypytałem. Pani poinstruowała co i jak i stwierdziła. Że moja sytuacja kwalifikuje się pod przepisy ogólne świadczeń opieki zdrowotnej. Art. 12 punkt 6 przepisy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakazen i chorób zakaźnych u ludzi.
Poszedłem do znajomego co się obecnie zatrzymałem. Opisałem całą sytuację która mnie spotkała, był wtedy ze mną znajomy więc mam świadka. Wydrukowałem wszystko, zaniosłem do oddziału NFZ w Łodzi. I póki co czekam na odzew. W międzyczasie szukam pracy. Bo zostałem bezrobotnym.
Spotkała kogoś podobna sytuacja jak mnie?
Bo nie ukrywam, leczenie dopiero zacząłem. Chciałbym je kontynuować, nie wiem jak mój organizm zareaguje gdy skończą mi się leki i nie będę miał możliwości ich brać przez widzimisię wielkiej pani doktor Elizy z Łodzi.
I chciałbym wiedzieć jak tą sprawę dalej poruszyć, by leki pozyskać. Dobrowolnie wykonałem test na hiv. Potem poszedłem do poradni, podpisałem wszelkie papiery że zgadzam się na leczenie, że moje dane nie mają być anonimowe. A teraz co? Człowiek chce się leczyć, to mu odmawiają dostępu do leczenia?
Paranoja jakaś. Mam stwierdzone zaburzenia osobowości. W 2015 roku po próbie samobójczej. To był naprawdę ciężki okres w moim życiu. Leżałem ponad dwa miesiące w szpitalu psychiatrycznym w Bełchatowie. Również bez ubezpieczenia zdrowotnego. I nikt problemów nie robił. Przez to wszystko obecnie. Przez świadomość tego że nie wiem co to będzie. Nie śpię po nocach. Gryzie mnie to. Może ktoś w jakikolwiek sposób, mi odpowiedzieć i nakierować?
Bo nie ukrywam. To wszystko jest jakieś dziwne.

Lucyfer:
Zgodnie z przepisami normalnie dostaniesz leki. A jak nie to zasuwaj do Wawy

Morri:

--- Cytat: Lucyfer w  26-Cze-2019, 06:35:23 ---Zgodnie z przepisami normalnie dostaniesz leki. A jak nie to zasuwaj do Wawy

--- Koniec cytatu ---

Czyli rozumiem pani lekarz bezprawnie odmówiła mi zapisania drugiego opakowania leków?
Pójdę 1 zatem znowu i będę żądał zapisania leków. Jak nie, to odmowy na piśmie.
Jak nie poskutkuje to tak jak napisałes. Zostaje mi tylko Warszawa.

Lucyfer:
To zależy. Niektórzy dostają nawet leki na 2 tygodnie. Posiadając ubezpieczenie.Takie odgórne zalecenia.

Klaudia177:
Nie rozumiem? Czyli bez ubezpieczenia zdrowotnego nie mogę się leczyć? Maja mi prawo odmówić tabletki?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej