Autor Wątek: Test IV generacji Abbot  (Przeczytany 325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtekmach

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Test IV generacji Abbot
« dnia: 16-Sty-2020, 20:36:46 »
Dobry wieczór wszystkim,
Po 36 dniach od ryzykownego stosunku seksualnego wykonałem test IV generacji na HIV. Otrzymałem wynik NIEREAKTYWNY (bez żadnych dodatkowych wskazań). Informacja o wykonywanym teście dodana do wyniku:
Podczas interpretacji wyniku badania należy uwzględnić możliwość wystąpienia tzw. okienka serologicznego (brak wykrywalnych przeciwciał). Dlatego zaleca się wykonanie badania w kierunku HIV po upływie 12 tygodni od momentu potencjalnej ekspozycji na wirusa HIV.
Wykonano testem immunochemicznym przy użyciu analizatora Alinity i firmy Abbot z zastosowanie metody chemiluminescencji.

Miejsce wykonania badania - LUXMED Lublin
Moje pytania:
1) Czy 36 dni wystarcza do spokojnego wykluczenia ryzyka? Pytam o realną praktykę
2) Dlaczego laboratorium wskazuje na okienko serologicznego związane z przeciwciałami, skoro to test IV generacji - wykrywający także antygen p24
3) Czy jest to nowoczesny test IV generacji? Tzn. czy może wystąpić tu tzw. drugie okienko serologiczne? Zacząłem się nad tym zastanawiać, ponieważ odkopałem na forum wypowiedzi użytkowników: Martini i Poważny Człowiek. Przytaczali oni publikacje właśnie firmy Abbot, w świetle których czułość testów tej firmy może być wątpliwa.
4) Czy wiecie coś na temat standardów i wiarygodności tego konkretnego laboratorium? Uznałem, że to chyba najlepszy wybór na Lubelszczyźnie jeśli idzie o laboratoria. Chyba niemożliwe, żeby stosowali np. jakieś stare testy IV generacji lub też źle przechowywali odczynniki itp.
5) Czy wykonać inny test? Np laboratorium Synevo oferuje test IV generacji, ale z zastosowaniem ROCHE.

Jestem dodatkowo zmartwiony i zalękniony, gdyż dermatolog zdiagnozował u mnie drożdżycę języka. Przepisał leczenie. Mam też niespotykane dotychczas u mnie trudności z pamięcią i koncentracją. A czytanie internetu już mi podpowiada skąd takie "objawy" sympatyczne...

Offline Wojtekmach

• Newbie
  • *
Odp: Test IV generacji Abbot
« Odpowiedź #1 dnia: 16-Sty-2020, 23:04:28 »
Nikt nic nie doradzi?

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #2 dnia: 17-Sty-2020, 04:03:00 »
Po pierwsze primo jakie bylo ryzyko??
1. Termin wykluczenia zakazenia to 6 tygodni. 21 dni przy wyniku ujemnym daje ponad 99% pewnosci ze wynik sie nie zmieni.
2. Pytaj w laboratorium
3. To jest dobry test, nie sraj zarem.
4. Nikt nie kupuje testow na 20 lat. Co miesiac, max co kilka miesiecy kazde laboratoriu dostaje nowa dostawe testow wiec jak maja bys stare. Nie straj zarem.
5. Abbot to firma ktora jako pierwsza stworzyla pierwszy tester na hiv, jesli chcesz to zrob Roche, Vidas albo nawet poczwornego rittbergera.
Zglos sie do dostawcy internetu z prosba o odciencie skoro nie potrafisz z niego korzystac, szkoda czasu i kasy.
« Ostatnia zmiana: 17-Sty-2020, 04:13:43 wysłana przez Macias »

Offline Wojtekmach

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 17-Sty-2020, 07:44:06 »
Ryzyko - stosunek klasyczny i obustronny oralny z kobietą.
Dziękuję, że odpisałeś. Zapytam jeszcze o jedną sprawę. Dlaczego to okienko to aż 6 tygodni? Możliwe byłoby to, żeby wirus do tego 36 dnia nie rozsiał po organizmie antygenu? Czy chodzi raczej o to, że przeciwciał byłoby zbyt mało, żeby test je "wyłapał"? Poczytałem dużo na tym forum i podobno nie zdarzyło się, aby minus okazał się fałszywy po tym 20-22 dniu od dnia "zero". Więc kurde skąd te 6 tygodni...?

Offline Rafał 35

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: 17-Sty-2020, 22:30:11 »
Okienko i tak masz skrócone bo wcześniej było 12 tyg. A po to się powtarza to badanie zeby mieć pewność (nawet błędny wynik pierwszego testu czy błąd w laboratorium też może być) więc lepiej wiedzieć czarno na białym. A skoro się nie zmieniają wyniki po 20 dniach to tylko takie potwierdzenie minusa z reguły. Zawsze lepiej powtórzyć przecież to nie jest wirus przeziębienia tylko coś trochę poważniejszego dużo jakby nie patrzeć.