Autor Wątek: Interpretacja wyniku  (Przeczytany 811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BoaDupczyciel

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Interpretacja wyniku
« dnia: 06-Lut-2020, 12:44:21 »
Czesc. Odebrałem dzisiaj wynik i napisane jest ze nie wykryto antygenu/przeciwciał. Gdyby wykryto jesną z tych dwóch rzeczy to w wyniku napisane byłoby wykryto czy wykryto np. Antygen albo wykryto przeciwciała? Nie jest napisane nie wykryto antygenu oraz przeciwciał tylko ag/Ab.

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Interpretacja wyniku
« Odpowiedź #1 dnia: 06-Lut-2020, 13:52:15 »
Jakby coś wykryto to byś wyniku nie dostał.
Masz minusa.

ag = antigen = antygen
Ab= Antibodies = przeciwciała
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline BoaDupczyciel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 06-Lut-2020, 20:53:46 »
To w jakim Pkd tak niby jest, ze jak masz wynik dodatni, to koperty nie wydają ?

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #3 dnia: 06-Lut-2020, 21:01:10 »
W kazdym!
W kazdym PKD nie dostaniesz dodatniego wyniku testu przesiewowego.
Jesli jest + w tescie przesiewowym, krew idzie na test potwierdzenia.
I gdy test potwierdxi zakazenie to dopiero wtedy dostaje sie wyniki.

Offline BoaDupczyciel

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-Lut-2020, 07:31:31 »
Ja to rozumiem. Pytam jednak o inna rzecz. Informacje w testach nie są klarowne i o to pytam głównie. Przechodząc do meritum, gdyby wykryto albo białko albo przeciwciała to napisane byłoby ze wykryto, po prostu? Czy wykryto białko p24 lub wykryto przeciwciała? Wydedukowałem, ze białko pojawia się we wczesnym etapie zakażenia, gdzie nie ma jeszcze przeciwciał, a przeciwciała pojawiają się gdy zanika białko. I o to mi chodzi. Czy test w przypadku wykrycia jednego z tych dwóch elementów informuje o tym bardziej szczegółowo (tzn. Antygen bądź przeciwciał) czy sprowadza się do czasownika w formie „wykryto”? I w ogóle kiedyś, pare lat temu do testów dodawano wartości preferencyjne, teraz dostałem test bez żadnych wartości preferencyjnych tylko informacje, ze nie wykryto przeciwciał/antygenu w teście na obecność wirusa HIV i o tym, ze nie wykryto przeciwciał anty HCV. I na zakończenie jeszcze pytanie. Gdyby krew szła do weryfikacji to: 1. Czy konsultant poinformowałby mnie o tym mówiąc, ze miała miejsce taka sytuacja? 2. Wynik odbierałem w PKD na Chmielnej w Wwa. Próbkę oddałem rano. Konsultant powiedział ki, ze wyniki do 15.30. Bo i po 15 odebrałem. Gdyby wyszedł plus to czy weryfikacja byłaby tego samego dnia czy dopiero na drugi dzień?
« Ostatnia zmiana: 07-Lut-2020, 07:34:53 wysłana przez BoaDupczyciel »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: 07-Lut-2020, 08:24:19 »
Źle wyedukowales.
Białko nie zanika a jest zakrywane przeć przeciwciała do niego wytwarzane ( białko p24 to cześć składowa wirusa).
Gdyby wykryto jedno albo drugie to test zostałby oznaczony jako reaktywny z oznaczeniem na co test zareagował, jednak takiego wyniku byś do rękę nie dostał.
Jeśli chodzi o wartości referencyjne to są one dla laboratorium i lekarza, nie dla ciebie. Nie dostałeś wydruku z panelu gdzie takie wartości są pokazane a jedynie A4 z wynikiem. A i tak wszystko zależy od laboratorium
i panelu jakiego używają. Dzięki Bogu odchodzą powoli od podawania wyników referencyjnych. Właśnie ze względu na fobikow takich jak ty którzy sraj żarem bo nie było 0 na wyniki ;)
Tak, konsultant poinformowałby o przesłaniu twojej próbki krwi na test potwierdzenia lub została by pobrana nowa próbka krwi.
Weryfikacja reaktywnego testu przesiewowego trwa średnio tydzień.
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!