Autor Wątek: Testy w diagnostyce, badanie zastrzeżone.  (Przeczytany 1175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ben85

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Testy w diagnostyce, badanie zastrzeżone.
« dnia: 04-Lip-2020, 13:53:38 »
Cześć,
Po 8 tygodniach od ryzykownej sytuacji zrobiłem prywatnie  test na hiv ag/ab combo w diagnostyce, dodatkowo badanie na kiłę oraz na chlamydie.
Wieczorem w dzień pobrania z 3 badan za które zapłaciłem, na stronie z wynikami zrobilo sie 5 badań. Po 2 badania na HIV, z czego przy pierwszym hiv komunikat ze wynik zastrzeżony, dalej że ze względu  na przepisy prawa nie mogą tego udostępnić.  Pod spodem kolejne badanie na hiv w trakcie realizacji.
Przy badaniach na kiłę, badanie Ig/Im wynik negatywny w trakcie weryfikacji. Dodatkowo weszło badanie na kiłę, testy potwierdzenia fta fta abs tpha, w trakcie realizacji.
Czy dobrze rozumiem, że test na hiv wyszedł pozytywnie i stad dodatkowe badania?

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
Odp: Testy w diagnostyce, badanie zastrzeżone.
« Odpowiedź #1 dnia: 04-Lip-2020, 14:38:04 »
A czy nie prosciej zadzwonic i zapytac co sie dzieje?
Moje jedyne doswiadczenie z Diagnostyka jest takie ze krew pobrali w czwartek a wynik na stronie byl w sobote, Czyli 2 pelne doby oczekiwania. Ty wspominasz o jednym dniu, moze jest po prostu za wczesnie.
Jak chodzi o „przepisy prawa” to podpisywalem kartke ze wyrazam zgode na to ze wrzuca wynik bez wzgledu jaki bedzie.

Offline Ben85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 04-Lip-2020, 15:15:39 »
Dziś minęły 2 dni  od pobrania. Przez telefon nie spodziewałem uzyskać informacji, RODO itd.. Ja żadnej kartki nie podpisywałem. Nie wiem teraz czy dalej czekac az cos sie pojawi czy osobiście sie w poniedziałek udać, bo może przepisy prawa zakazują informowania online.

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: 04-Lip-2020, 15:26:18 »
No przez telefon nie dostaniesz wyniku na bank. Ale przez telefon bys sie dowiedzial co oznaczaja te wpisy ktore tam widnieją.
Mi kobieta powiedziala „Jesli chce pan sprawdzic w internecie to MUSI podpisac zgode na wrzucenie do systemu kazdego wyniku jaki wyjdzie, bez tego odbior TYLKO osobiscie”.
To bylo w Diagnostyce Jelenia Gora, ale mysle ze rowne przepisy maja w calym kraju.

Offline Ben85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 04-Lip-2020, 15:36:09 »
Dzięki, pewnie przepisy wszędzie te same. Szkoda tylko że dała mi kod do wyników online bez dodatkowej informacji. Pozostaje mi czekać do poniedziałku.

Offline ciaociao

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 04-Lip-2020, 15:40:29 »
No przez telefon nie dostaniesz wyniku na bank. Ale przez telefon bys sie dowiedzial co oznaczaja te wpisy ktore tam widnieją.
Mi kobieta powiedziala „Jesli chce pan sprawdzic w internecie to MUSI podpisac zgode na wrzucenie do systemu kazdego wyniku jaki wyjdzie, bez tego odbior TYLKO osobiscie”.
To bylo w Diagnostyce Jelenia Gora, ale mysle ze rowne przepisy maja w calym kraju.
Robiłem Kiłe i Chlamydie z dwa tygodnie temu, nic nie musiałem podpisywać żeby sprwadzić wyniki w necie, kiła była na drugi dzień wynik, a chlamydia po tygodniu. Zlecone 3 badania i były 3 wyniki widoczne na necie. Wpisywałem kod zlecenia i date urodzenia i wyniki były dostępne.

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: 04-Lip-2020, 15:46:33 »
Robiłem Kiłe i Chlamydie z dwa tygodnie temu, nic nie musiałem podpisywać żeby sprwadzić wyniki w necie, kiła była na drugi dzień wynik, a chlamydia po tygodniu. Zlecone 3 badania i były 3 wyniki widoczne na necie. Wpisywałem kod zlecenia i date urodzenia i wyniki były dostępne.
Czyli robiles te same badania ktore robil autor tego watku i on te wyniki tez sobie sprawdzil w necie.
Hiv robiles tak jak on i ja?
Aha zeby byla jasnosc, ja ww test robilem w marcu 2020.

Offline ciaociao

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 04-Lip-2020, 15:50:30 »
Napisałem jakie badania zrobiłem, kiła i chlamydia i że nie podpisywałem nic by móc odebrać wyniki w formie elektronicznej, oraz o tym jak długo czekałem na wyniki. Nic o HIV nie pisałem.

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: 04-Lip-2020, 15:56:26 »
No wlasnie a ja pisze o tym ze takie oswiadczenie trzeba podpisac tylko wzgledem hiv.
Przeciez kile i chlamydie jemu wrzucili.

Offline ciaociao

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 04-Lip-2020, 15:59:10 »
Teraz jasne. HIV wykonywałem w PKD i tam odbiór tylko osobisty, tak samo w przyszpitalnym labo. W diagnostyce nie miałem przyjemności jeszcze.

Offline Ben85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 06-Lip-2020, 16:29:38 »
Byłem dzis w punkcie i pani była zdziwiona, dodatkowymi badaniami. Powiedziała ze hiv zrobiony, ale czeka na walidację. Potem gdzieś zadzwoniła i powiedziala hiv około tygodnia wynik, reszta około 2. Z moich domysłów to próbka trafiła na western blot. Poprawcie mnie jeśli źle rozumuje, wynik dodatni jest ostateczny, moze byc jeszcze ujemny lub nieokreślony, które będą wymagały powtórzenia?

Offline ciaociao

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 06-Lip-2020, 17:04:43 »
Przesiewowy na hiv ag/ab combo w szpitalnym laboratorium to wynik razem z hcv miałem na drugi dzień. Kiła to samo na drugi dzień w diagnostyce. Na chlamydie faktycznie czekałem długo, koło tygodnia.
« Ostatnia zmiana: 06-Lip-2020, 17:15:18 wysłana przez ciaociao »

Offline Lucyfer

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #12 dnia: 06-Lip-2020, 20:17:29 »
Poszedł na WB.
Dobrze rozumujesz
20/01/20
CD4 = 1538
VR = <30

NIE ODPOWIADAM NA PRYWATNE WIADOMOŚCI!!!

Offline Ben85

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 06-Lip-2020, 21:18:28 »
A te przepisy prawa to nie chodzi o podpisaną kartkę, a o to ze prawo zakazuje udostępnienia wyników testów przesiewowych o ile nie sa ostateczne znaczy ujemne. Teraz sie tylko zastanawiam czy jak bedzie wynik WB to go udostępnią czy mnie zaproszą na osobista wizytę.

Offline Macias

• Hero Member
« Odpowiedź #14 dnia: 07-Lip-2020, 03:05:11 »
A te przepisy prawa to nie chodzi o podpisaną kartkę, a o to ze prawo zakazuje udostępnienia wyników testów przesiewowych o ile nie sa ostateczne znaczy ujemne. Teraz sie tylko zastanawiam czy jak bedzie wynik WB to go udostępnią czy mnie zaproszą na osobista wizytę.
Komercyjne placowki nie maja obowiazku robic diagnostyki "do spodu".
Co jesli pojde do nich z badaniem poziomu cukry, i wyjdzie ze jest cos nie tak w ramach tych badan zrobia mi krzywa cukrowa, krzywa insulinowa i wszystko inne co jest zwazane z cukrzyca.
Ty poszedles zrobic przesiew i za niego zaplaciles ok 50zl a WB kosztuje u nich z 300 ktorych nazyczajniej na swiecie mozesz nie miec, i co wtedy?