Autor Wątek: Fałszywie ujemny wynik testu w PKD?  (Przeczytany 814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasiamkc

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Fałszywie ujemny wynik testu w PKD?
« dnia: 14-Lip-2020, 10:33:04 »
Hej wszystkim.
Z racji tego, że wcześniej wydawało mi się, że temat mnie nie dotyczy dopiero teraz postanowiłam zrobić wyniki w PKD w kierunku HIV, kiły oraz WZW - wszystko ujemne. Czy to możliwe, żeby po 18 miesiącach szybki test w PKD nie "mówił" prawdy? Zastanawia mnie to tym bardziej, że w niedługim okresie (max 2 tyg.) po ryzykownej sytuacji pojawiła się u mnie plamista wysypka na klatce piersiowej oraz brzuchu (utrzymywała się prawie dwa tygodnie) oraz gorączka i ogólne osłabienie. Jakie dodatkowe testy wykonać, żeby mieć 100% pewność, że to nie to?

Offline ciaociao

• Newbie
  • *
Odp: Fałszywie ujemny wynik testu w PKD?
« Odpowiedź #1 dnia: 14-Lip-2020, 10:55:52 »
HIV raczej sprawa zamknięta, po to są testy przesiewowe, żeby wykluczać zakażenia. Co do kiły to po takim czasie pewnie test też by wykluczył, aczkolwiek czytałem że z kiłą to różnie testy reagują. Najlepiej przejść się do dermatologa/wenerologa i on określi co to za wysypka i z czego się bierze. Po to studiują kupę lat żeby znać się na tym. Sam robiłem testy 3 razy, więc się nie stresuj, skoro jest "-" to jest minus.

Offline BuenaIdea

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: 14-Lip-2020, 18:04:52 »
Po 18 miesiącach jak wyszedł ci minus to masz minus

Offline Kasiamkc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 17-Lip-2020, 20:57:22 »
Skąd w takim razie biorą się historie typu: "miałem minusa, a w szpitalu po testach był plus" , lub wykrycie zakażenia po wykonaniu testu PCR? Takie historie znalazłam na forum, które przeczytałam już chyba całe, łącznie z archiwalnym. Pewnie uwierzyłabym w minusa, gdyby nie fakt pojawienia się objawów w tamtym okresie tak bardzo charakterystycznych. Myślicie, że pomimo ujemnego testu przesiewowego, test Pcr mógłby coś wykazać? + jakie testy radzicie jeszcze zrobić tak dla spokojnej głowy? Lekarz w PKD nie za bardzo był zainteresowany rozmową, stąd pomimo minusa wyszłam z wieloma wątpliwościami.

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #4 dnia: 17-Lip-2020, 21:59:15 »
Skąd w takim razie biorą się historie typu: "miałem minusa, a w szpitalu po testach był plus" , lub wykrycie zakażenia po wykonaniu testu PCR? Takie historie znalazłam na forum, które przeczytałam juz chyba całe.
Tak sie sklada ze na forum jestem jakies 12-13 lat i takich realnych historii nie znam.
Sa 2 opcje....
1. Ludzie pisza bzdury po to zeby robic w glowie sieczke takim jak Ty
2. Miedzy przesiewowym minusem a pozniejszym plusem mieli kolejne ryzyko.

Offline Kasiamkc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 17-Lip-2020, 22:04:33 »
Czasami żałuję, że umiem czytać. Fakt, jeden taki wpis działa na psychikę bardziej niż 100 tys. innych mówiących, że nie ma takiej opcji. Dzięki.