Autor Wątek: Diagnostyka - wynik z "-" i prośba o weryfikację próbki  (Przeczytany 866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Witam,

robiłem testy przygotowawcze do InVitro, między innymi Hiv Combo. Na następny dzień dostałem następujący wynik z "-" i opisem, że potrzebują jeszcze jednej próbki celem weryfikacji i dodatkowo ostrzeżenia tak jak poniżej:
https://drive.google.com/file/d/10m6p5i8r35oGI6wAgHqMGDp_DcsTVf3k/view?usp=sharing

Od razu na następny dzień oddałem krew do badania w tej samej placówce Diagnostyki, później zadzwoniłem do laboratorium w którym wykonywali test i powiedzieli mi, że nie są w stanie określić wyniku (dodatni czy ujemny) i wysyłają próbkę dalej, a wynik dostanę po 7 dniach.

Dodatkowe info:
- mam żonę i współżyjemy regularnie bez zabezpieczenia od 9 miesięcy i wcześniej z zabezpieczeniem od 2 lat. Żona robiła ze mną obecnie test Combo HIV i miała wynik negatywny,
- ostatni kontakt seksualny z inną kobietą miałem 6 lat temu. Miałem w sumie 3 partnerki w związku 6 letnim, 7 miesięcznym i 5 miesięcznym - stosunków waginalne z zabezpieczeniem (z kilka razy zdarzyło się bez, i nie dochodziło do wytrysku). Nic mi nie wiadomo, żeby były w grupie ryzyka,
- w pełnej morfologii krwi mam podniesione leukocyty do 42% (stan utrzymuje się od prawie dwóch lat), poza tym wyniki w normie

Czy faktycznie w Diagnostyce mogło się nie udać oznaczyć im testu ?
Czy też wynik mógł być dodatni i poddają go weryfikacji?
Jest możliwe oszacowanie zarażenia w moim wypadku na podstawie przedstawionej historii ?

Dzięki

Offline Marcinns

• Jr. Member
  • **
Odp: Diagnostyka - wynik z "-" i prośba o weryfikację próbki
« Odpowiedź #1 dnia: 11-Wrz-2020, 16:14:34 »
Poszło na test potwierdzenia western blot. Generalnie dziwne że kazali jeszcze raz przyjść oddać próbkę, zazwyczaj w takich przzypadkach, dana próbka od razu idzie na wb. Co do oceny możliwości zakażenia to jeśli kiedyś w swoim życiu miałeś np niezabezpieczony stosunek waginalny, analny to było to ryzyko, a jakie? Nie wiadomo po prostu było. Myślę jednak ze to jakiś błąd laboratorium i wszystko się wyjaśni.

Offline kamil87

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: 11-Wrz-2020, 17:39:06 »
A co ma " grupa ryzyka" do tego? Ty w niej nie jestes, ale miales niezabezpieczony stosunek, po ktorym mogles sie zakazic.

Leukocyty- bez znaczenia.

Co do wyniku, pamietaj ze to nie diagnoza. Szczerze? Prywatnie obstawiam "minusa" w twoim przypadku. Ale jak najbardziej- mogles sie zakazic.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11-Wrz-2020, 23:11:14 »
Być może "grupa ryzyka" była tu niefortunnym określeniem z mojej strony.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 12-Wrz-2020, 12:06:17 »
Z tego co czytam w wątkach na forum, wyniku reaktywnego lub nieoznaczonego bym nie dostał online. Telefonicznie Pani mogła mnie zwodzić, choć wyraźnie mówiła, że nie udało się oznaczy¢.

Przez nerwy czuje się fatalnie, moja żona jest załamana - nie chcę żeby przez to przechodziła...

Offline Marcinns

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 13-Wrz-2020, 08:51:37 »
Na pewno nerwy są, bo sytuacja mało komfortowa. Ja uważam jednak ze będzie minus, a czemu w diag nie udało się oznaczyć i chcieli kolejna próbkę? Nie wiem być może problem fizyczny z próbką i coś się z nią wydarzyło, tak jak w żeś jej wspominałem jeśli przesiewowy coś wykryje w diagnostyce próbka idzie od razu na wb. Najlepiej chyba było by jeszcze raz zadzwonić i dopytać dlaczego tak a nie inaczej. Ps. Płaciłeś jeszcze raz za tą drugą próbkę?
« Ostatnia zmiana: 13-Wrz-2020, 08:53:37 wysłana przez Marcinns »

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 13-Wrz-2020, 21:09:30 »
W recepcji powiedzieli, że nie muszę płacić za drugą.
Co do nieoznaczenia, wiem że są strefy szare w testach i w takich sytuacjach nie wiem jak postępują.

Offline BuenaIdea

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: 13-Wrz-2020, 22:43:57 »
Jest wiele różnych chorób które mogą wykazać plusa. A może szczepiłes się ostatnio?

Offline Marcinns

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 14-Wrz-2020, 07:35:38 »
Bardziej o to chodzi że jemu nie wyszedł plus, bo zgadza się jest kilka możliwości że przesiewowu da plusa mimo braku zakażenia. Jednak w tym przypadku próbka nie została oznaczona

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 14-Wrz-2020, 08:12:16 »
Szczepiłem się ostatnio 11 miesięcy temu. Dodam, że żona robiła pierwszy test w tym samym laboratorium, w ten sam dzień.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 14-Wrz-2020, 11:36:03 »
Dziś jeszcze raz dzwoniłem do Diagnostyki. Rozmawiała ze mną inna osoba i powiedziała, że nie ma dostępu do wyników, i będą dopiero udostępnione po weryfikacji w Warszawie. Powiedziała też, że drugą próbkę mogli pobrać, bo przy okazji miałem robione inne badania (testy na inne wirusy i pełną morfologię) i mogło zabraknąć materiału.

Offline Marcinns

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 14-Wrz-2020, 14:25:20 »
Z tym że robili Ci testy na inne wirusy itp to trochę mało prawdopodobne, to komercyjne laboratorium zapłaciłeś za hiv badają Ci hiv. No nic, nie pozostaje nic innego jak poczekać na wynik wb.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 14-Wrz-2020, 16:21:23 »
Za pierwszym razem zleciłem kilka badań naraz (między innymi HIV Combo). Zdarzają się tu na forum takie przypadki, że HIV Combo był fałszywie pozytywny?

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
« Odpowiedź #13 dnia: 14-Wrz-2020, 16:46:06 »
Zdarzają się tu na forum takie przypadki, że HIV Combo był fałszywie pozytywny?
Jeden z forumowych moderatorow podawal kiedys info z jednego PKD, jak dobrze pamietam na 160 wykonanych testow bylo 14 falszywych plusow. Tak mi podpowiada pamiec, moze sie myle o 1 w ta czy w tamta. Tak czy siak ok.10% testow wychodzi falszywie dodatnich.

Offline Marcinns

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 18-Wrz-2020, 07:41:44 »
Fałszywe plusy się zdarzają, nie tak dawno nawet w moim otoczeniu, znajoma która niebawem spodziewa się dziecka robione miała testy w szpitalu. Dwa razy przesiewowka plus - test potwierdzenia minus, także zdarza się z różnych przyczyn. Co ważne i warto podkreślić dla niektórych rozmyślaczy, test może dać falyszyw plus ale nie minus, oczywiście jeśli miniemy okienko serologiczne.