Autor Wątek: Diagnostyka - wynik z "-" i prośba o weryfikację próbki  (Przeczytany 867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafalp

• Newbie
  • *
  • Witaj na forum PLUS i MINUS
Odp: Diagnostyka - wynik z "-" i prośba o weryfikację próbki
« Odpowiedź #15 dnia: 25-Wrz-2020, 15:46:46 »
Uzupełniam informację co do testów wykonanych na HIV Ag/Ab (Combo) w Diagnostyce.
  • wynik test przesiewowego jeżeli wyjdzie ujemny to można go zobaczyć w systemie online diagnostyki (https://wyniki.diag.pl/),
  • w przypadku wyniku dodatniego testu przesiewowego, próbka idzie na badanie Western Blot i wyniki zawsze przychodzą w kopercie, niezależnie od tego czy wynik wyjdzie ujemny czy dodatni. Oznacza to, że wyniku nie podejrzymy w takim wypadku w systemie online,
  • w przypadku gdy krew zostanie poddana innym badaniom lub zostanie zanieczyszczona to Diagnostyka może poprosić o oddanie próbki krwi jeszcze raz,
  • dzwoniąc do kilku osób w Diagnostyce, nie udało mi się wyciągnąć rzetelnej informacji jaki był wynik testu przesiewowego i dlaczego poproszono mnie o dodatkową próbkę. Każda osoba mówiła co innego, poza tym pracownik nie ma obowiązku, a wręcz nie powinien ujawniać takiej informacji,
  • w przypadku gdy próbka jest w badaniu Western Blot, w systemie online Diagnostyki, widnieje informacja iż próbka poszła na weryfikację wyniku. Dodatkowo może być opatrzona komentarzem "istnienia podejrzenia występowania czynnika zakaźnego",
  • koperta w moim wypadku była do odbioru w placówce, w której oddawałem krew do testu. Telefonicznie zostałem poinformowany, że mogę odebrać kopertę z wynikiem. Jest ona zamknięta i podpisana pieczątką "pufne",
  • czas oczekiwania na wynik testu przesiewowego, zależnie od placówki to 1-2 dni robocze. Test Western Blot w moim wypadku to dodatkowe 9 dni roboczych.
Mój wynik był "ujemny".

« Ostatnia zmiana: 25-Wrz-2020, 15:51:13 wysłana przez rafalp »

Offline Macias

• Hero Member
  • Witaj na forum PLUSiMINUS
Odp: Diagnostyka - wynik z "-" i prośba o weryfikację próbki
« Odpowiedź #16 dnia: 25-Wrz-2020, 16:28:40 »
Mój wynik był "ujemny".
No widzisz a jeszcze niedawno zastanawiales sie czy i gdzie odwirowują nasienie.